Tvoríme vlastnú knihu 2018/2019

Krajská knižnica v Žiline, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje 20. ročník medzinárodnej slovensko – česko – poľskej súťaže TVORÍME VLASTNÚ KNIHU

Organizátori súťaže:
Organizátorom medzinárodného kola súťaže je Krajská knižnica v Žiline (Žilina, Slovenská republika), partnermi sú Městska knihovna vo Frýdku-Místku (Česká republika) a Ksiaznica Beskidzka Bielsko-Biala (Poľská republika).

Témou ročníka 2018/2019 bude: Putovanie po krajine fantázie (zaujímavé rozprávanie * napínavý príbeh * pútavá rozprávka * humor * dobrodružstvo)

Forma:
Formou je ilustrovaná kniha s maximálnym rozsahom do 30 strán. Ilustrácie by mali byť vlastnoručné, nakreslené ľubovoľnou technikou. Je povolený aj prepis textov a vytvorenie obrázkov prostredníctvom PC techniky. Knihy viazané knihárom nebudú do súťaže zaradené.

Hodnotená bude:

• obsahová kvalita,
  • zhoda s tematickým zadaním,
  • originalita príbehu (plagiáty nebudú v súťaži akceptované),
  • estetika, výtvarné cítenie,
  • nápaditosť.

Súťaž:

• I. kategória – deti do 12 rokov,
  • II. kategória – deti a mládež od 13 do 16 rokov,
  • III. kategória – deti a mládež špeciálnych ZŠ a zdravotne znevýhodnení do 20 rokov.

Súťaž je určená žiakov základných a stredných škôl príslušnej vekovej kategórie, pre verejné knižnice, kultúrne strediská, špeciálne školy a výchovné zariadenia. Do súťaže je možné sa zapojiť aj individuálne alebo maximálne v dvojčlenných autorských kolektívoch.

Organizácia súťaže:
Po prijatí propozícií propagujú knižnice súťaž medzi jednotlivcami.

Súťažné práce národného kola v Slovenskej republike je potrebné zaslať na adresu:
Krajská knižnica v Žiline
Ul. A. Bernoláka 47
011 15 Žilina
Na obálku text: TVORÍME VLASTNÚ KNIHU

Kontaktné osoby v SR /pre národné a medzinárodné kolo/:
Janka Zurovacova, tel.:041/7233090, mail: janinkaza@seznam.cz
Zuzana Mjartanová, tel.:041/7232745, mail: mjartanova@krajskakniznicazilina.sk
Kontakty a spôsob organizácie národného kola si určia partnerské knižnice.

Termín odoslania prác do národného kola v Slovenskej republike je najneskôr do 31.3.2019.