PRED a PO

Tvorbu autorskej dvojice – karikaturistov Fedora Vica a Vladimíra Jiránka si môžete pripomenúť v Krajskej knižnici v Žiline na reinštalovanej výstave s názvom “ PRED a PO “ Predovšetkým generáciam z období rokov 1950 – 2000 bude známy ich spoločný autorský prejav – táto výstava je výberom kresieb dvoch autorov, ktorí publikovali okrem Lidových novin aj v ďaľších časopisoch – napr. Roháč, Sme, Dikobraz, Národná obroda  a samostatných knižných publikáciach.

Výstava pripomína i históriu vzniku Československej republiky pred 100 rokmi a jej  politické rozdelenie dňa 1.1.1993 – nevynímajúc životné situácie v rokoch 1968 – 1989. Výstava bude sprístupnená v budove knižnice na ulici Antona Bernoláka 47 do 8.februára 2019 v bežnom otváracom čase.

Srdečne Vás pozývame najmä na otvorenie výstavy už tento štvrtok 10. januára o 17:00 hod.