Národné parky USA

Keď Vlado Bača s manželkou Zdenkou prvýkrát v roku 2007 plánoval cestu po západnej časti USA mal obavy z neznámeho. Ako fotograf túžil spoznať národné parky a cestovať po legendárnej Route 66.

Svojim fotoaparátom chcel zachytiť čo najviac okamžikov z Yoesmitského národného parku, Death Valley, Zion národného parku, Monument Valley, Arches národného parku a mnoho ďalších prírodných zaujímavostí, nevynímajúc  Route 66.

Na prvýkrát sa im nepodarilo prejsť celú Route 66, čo im však nezabránilo vrátiť sa do USA ešte niekoľko krát. Manželia sa chceli predovšetkým vcítiť do doby kedy Route 66 bola plná života. A to sa im podarilo. Tie najkrajšie zážitky ostali v hlavách navždy a fotografie prezentujú len nepatrnú časť z pocitov.

O zážitkoch a fotografiách nielen z národných parkov USA nám porozpráva fotograf Vlado Bača osobne v stredu 29. mája o 17:00.