Vernisáž výstavy – Slnko v duši

Žilina, 21. júna

Dňa 19. júna o 11:00 sa v Krajskej knižnici v Žiline, inštitúcii v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, konala Vernisáž výstavy špeciálnych škôl a školských zariadení Žilinského kraja. Výstavu Slnko v duši organizuje Okresný úrad Žilina, odbor školstva už 14. rok.

Otvorenie výstavy svojím programom obohatili žiaci zo Spojenej školy z Liptovského Mikuláša, žiaci zo Spojenej školy internátnej v Bytči a žiaci zo Špeciálnej školy s materskou školou J. Vojtaššáka zo Žiliny.

Výstava Slnko v duši má už niekoľkoročnú tradíciu – po prvýkrát sa konala v roku 1997. Všetky ročníky výstavy pripravovali špeciálne školy a školské zariadenia zo Žilinského kraja  a konali sa pod patronátom zriaďovateľa špeciálnych škôl a školských zariadení – v súčasnosti Okresný úrad Žilina. Práce, ktoré sú vystavené v knižnici, pripravovali deti rôznych vekových kategórií. Ich krásne výtvory sú z rozličných materiálov, často aj odpadových. Tieto malé umelecké diela  sú vytvorené na vysokej estetickej úrovni a  vytvárajú u  obdivovateľa výstavy  dojem skutočných umelcov.

Veríme, že aj tohtoročná výstava priláka a zaujme ešte veľa návštevníkov, ktorí ocenia zručnosti a danosti malých i väčších tvorcov. Výstava bude prístupná verejnosti počas celého leta v Krajskej knižnici v Žiline.

Mgr. Jana Neslušanová, koordinátorka  kultúrno-výchovnej činnosti