Čítaj a zaži – ZRUŠENÉ

Podujatie je ZRUŠENÉ, za pochopenie ďakujeme.

Pozývame vás na decembrové Čítaj a zaži v Krajskej knižnici Žilina s hercami Mestského divadla Žilina.  V utorok 7. decembra o 16:30 si budete môcť vychutnať ukážky z najznámejšieho románu o láske s názvom Anna Karenina od  Leva N. Tolstého v podaní Barbory Švidraňovej a Borisa Zachara.

Tolstoj vytvoril monumentálnu epickú panorámu spoločenského života v Rusku zo začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Karenina žije spoločenským životom petrohradskej šľachty a pri istej príležitosti sa osudovo zaľúbi do mladého grófa Vronského. Opojená láskou opustí nielen manžela, ale aj milovaného syna. Verí, že po rozvode a legalizácii nového vzťahu už nebude čeliť spoločenskému odsúdeniu. Manžel rozvod rázne odmietne. Anna nenachádza riešenie ani v úniku do cudziny, kam odišla spolu s milencom a ich dcérkou a čoraz viac si uvedomovala svoje bezvýchodiskové postavenie. Spomenula si na človeka, ktorého zrazil vlak, keď sa prvý raz stretla s Vronským, a už vedela, čo urobí.

Mestské divadlo Žilina aktuálne pripravuje inscenáciu dramatizácie Anny Kareniny, ktorú spracoval nemecký dramatik Armin Petras. Premiéra je naplánovaná na 15. januára 2022 v réžií Mariána Amslera.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.