Klub spoločenských hier

Klub sa stretáva každú stredu od 15:00 do 18:00. Každý sa môže pridať a zahrať si spoločenské hry! Zoznam všetkých spoločenských hier z knižnice nájdete aj v našom katalógu.

Zoznam spoločenských hier – prezenčné výpožičky (len v knižnici)

Spoločenské hry

Názov hryPopis hryVek (od)Typ hry
3 NÁKLAĎÁKY

Tri veselé nákladiaky sa chystajú na dlhú cestu. Menšie deti si skúšajú nákladiaky iba nakladať. Väčšie deti sa môžu vydať na dobrodružstvo, ktoré predstavuje 48 rébusov. Hra rozvíja logické myslenie, priestorovú predstavivosť, koncentráciu a plánovanie.

4 rokovlogická
6 BERE

Za netradičným názvom sa skrýva jednoduchosť, svižnosť a veľa humoru – ide o hru, ktorá je vhodná i do väčšej spoločnosti. Ideálna hra pre vstup do sveta moderných spoločenských hier.

10 rokovkartová
BANG DUEL

Obľúbená kartová hra BANG! v prevedení pre dvoch hráčov. Neľútostný boj si žiada nepriestrelnú stratégiu a chladnokrvnú taktiku. Rozostavte svojich pištoľníkov na miesta a udeľujte im príkazy, ktoré Vás dovedú k víťazstvu.

8 rokovkartová
BANG WANTED

Mimoriadne úspešná kartová hra. Môžete sa stať lúpežníkom, šerifom, renegátom či pomocníkom a stretnete sa so zvučnými menami, ako Calamity Janet, Black Jack či Willy The Kid.

8 rokovkartová
BOBŘÍ BANDA

Kartová postrehová hra s bobríkmi, v ktorej sa snažíte zapamätať hodnoty stále sa pohybujúcich kariet. Kto nazbiera najmenej, vyhráva.

7 rokovpostrehová, kartová
BRAINBOX – rôzne druhy

Precvičte si pamäť a vedomosti z rôznych oblastí. Preskúmajte témy ako: história, vynálezy, svet, vesmír, príroda a mnoho ďalších.

4 rokovvedomostná
CLIP A CLIP

Drevená náučná hračka pre deti, ktorá im pomôže s rozvojom jemnej motoriky. Na drevenú dosku - strom si postupne podľa zadania nacvakajú zvieratká, kvety i ovocie.

3 rokovvzdelávacia
CORTEX

V hre Cortex budete čeliť ôsmim rôznym typom úloh. Precvičíte si logické myslenie, pamäť, postreh, ale taktiež i schopnosti rozpoznávať predmety podľa hmatu alebo riešiť úlohy pod časovým tlakom.

6 rokovvzdelávacia
DETI Z CARCASSONNE

Počas slávnosti sa zo všetkých ohrád vypustia kravy, ovce a sliepky. Deti z Carcassonne sa bavia tým, že zvieratá zaháňajú späť do ohrád, snažia sa, aby všetky zvieratá boli späť doma pred zotmením.

4 rokovstrategická
DIDAKTICKÉ PUZZLE – MEDVEDÍKOV DEŇ

Zložte si obrázok, ktorý znázorňuje denné činnosti. Úlohou je poskladať jednotlivé činnosti tak, ako idú počas dňa za sebou.

3 rokovskladačka
DIDAKTICKÉ PUZZLE – MEDVEDÍKOV ROK

Zložte si obrázok, ktorý znázorňuje jednotlivé ročné obdobia. Úlohou detí je poskladať jednotlivé dieliky tak, ako idú počas roka za sebou.

3 rokovskladačka
DIXIT

Dixit je vykladacou príbehovou hrou, v ktorej sa rozprávač snaží popísať kartičku, ktorú položí skrytú na stôl. Ostatní hráči následne položia na stôl po jednej karte. Všetky karty sa zamiešajú, otočia a hráči hádajú, ktorú kartu rozprávač popisoval. Jednoduchá hra na precvičenie fantázie, logického uvažovania a predstavivosti.

8 rokovkartová
DOBBLE

Dobble je rodinná hra zameraná na rýchlosť, postreh a reflexy, ktorá zabaví každého bez rozdielu veku!

6 rokovpostrehová
DOMINION

Kartová hra, v ktorej budujete svoju vlastnú ríšu od úplného začiatku. Musíte čo najrýchlejšie obsadiť okolité neobývané oblasti. Na to samozrejme budete potrebovať dostatok peňazí vo svojej pokladnici.

8 rokovkartová
DREVENÉ PUZZLE – ZVIERATKÁ

Puzzle pre najmenšie deti po poskladaní tvorí šesť výrazných, farebných obrázkov. Jednotlivé dieliky sú väčších rozmerov pre ľahšiu manipuláciu. Hra rozvíja fantáziu, predstavivosť a manuálnu zručnosť detí, pestujú si ňou zmysel pre detail a koncentráciu. Deti si tiež trénujú jemnú motoriku a hmatovú citlivosť.

2 rokoclogická, stavebnica
ENIGMA

Myslíte, že máte lepšiu priestorovú predstavivosť ako vaše deti? Môžete to vyskúšať! Herný systém je založený na riešení hlavolamov. Všetci hráči riešia súčasne rôzne hádanky.

8 rokovlogická, zábavná
EURÓPA – OTÁZKY A ODPOVEDE

V tejto hre nájdete 2 400 zaujímavých otázok týkajúcich sa Európy a jej obyvateľov. Kartičky s otázkami a odpoveďami sú rozdelené do šiestich okruhov: história, kultúra, príroda/technika/veda, geografia, šport a rôzne.

15 rokovvedomostná
HRA S VEVERIČKOU

Roztočte ruletku a pomocou pinzetky v tvare veveričky umiestnite žaluď v správnej farbe na svoj pník. Víťazom sa stáva hráč, ktorý ako prvý zaplní všetky jamky na svojom pníku. Hra napomáha rozvoju jemnej motoriky, koordinácie oko - ruka, učí deti farby.

3 rokovzábavná
HURÁ NA SÝR!

Maškrtné myši sa schádzajú na syr a cítia jeho lahodnú vôňu. Máte nos na to, aby ste našli najlepší syr a zvíťazili? Vezmite kartu, hoďte kockou a nájdite ten správny syr, cestou vás však stretnú nečakané pasce.

5 rokovzábavná
HYPERGRID

Je taktická abstraktná hra pre dvoch hráčov, ktorá má 3 pravidlá, 5 rôznych žetónov a trvá zhruba 16 ťahov na hráča.

7 rokovtaktická
iKNOW

iKNOW obsahuje otázky prevažne z európskej a svetovej oblasti zo štyroch kategórií (osobnosti, svet, ľudská tvorba, rôzne) a pomôcky, ktoré vám postupne odhaľujú správnu odpoveď.

12 rokovvedomostná, taktická, zábavná
JANOD MAGNETIBOOK (rôzne druhy)

Magnetická skladačka v tvare knihy má pestrofarebný motív, ktorý detí zaujme. Zabavte vaše deti skladaním obrázkov z magnetických dielikov podľa predlohy.

3 rokovvzdelávacia, skladačka
KANG-A-ROO

Je rýchla, jednoduchá, no zábavná hra vhodná hlavne pre rodiny. Hráči zahraním kariet chytajú rôznofarebné klokany. Ale pozor, keď klokana chytíte, neznamená to, že už je váš, pokiaľ si ho nedokážete obhájiť! Kto nachytá najviac klokanov vyhráva.

6 rokovkartová
KOCKY MESTO MODRÉ / LITTLE DUTCH

Stavebnicové kocky umožňujú mnoho variantov stavania. Rozvíjajú motoriku, zručnosť a predstavivosť dieťaťa.

1 rokaskladačka
KRÁĽOVSTVO HIER

Súbor 365 rôznych hier.

3 rokovzábavná
LASSANIMO

Drevené zvieratko leva, tigra, zebru alebo krokodíla vezmeš do jednej ruky a do druhej farebnú šnúrku s pevným koncom. Prevliekaním šnúrky cez dierky na zvieratku vznikne vzor, ktorý u tigra a zebry znázorňuje pruhy, u leva chlpy na hrive a u krokodíla záhyby na koži.

2 rokovvzdelávacia
LIMES

Hra je prepracovaným vydaním výbornej hry Cities. Namiesto mesta sa však tentokrát vytvára staroveká krajina v jednej z rímskych provincií. Pole, vodné plochy, lesy a skaly obsadzujete svojimi sedliakmi, rybármi, drevorubačmi a strážcami, ktorí vám prinesú na konci hry body podľa hodnoty obsadenej oblasti.

8 rokovstrategická
MATILDA & HER LITTLE FRIEND

Pomôžte vtáčikovi postaviť pohodlné hniezdo na chrbte žirafy Matildy. Táto hra pomáha rozvíja trpezlivosť a zručnosť dieťaťa.

3 rokovskladacia hra
MOJE 1. KVÍZY – SVET OKOLO NÁS

V tejto hre sa budete snažiť správne odpovedať na otázky. Otázku vám určí hod kockou. Zakaždým, keď odpoviete správne, môžete si vziať jeden dielik puzzle. Cieľom hry je zložiť celý obrázok zo šiestich dielikov puzzle. Komu sa to podarí ak prvému, vyhráva.

6 rokovvedomostná
MOJE 1. KVÍZY – ZVIERATÁ

V tejto hre sa budete snažiť správne odpovedať na otázky. Otázku vám určí hod kockou. Zakaždým, keď odpoviete správne, môžete si vziať jeden dielik puzzle. Cieľom hry je zložiť celý obrázok zo šiestich dielikov puzzle. Komu sa to podarí ak prvému, vyhráva.

5 rokovvedomostná
MOJE PRVÉ SLOVENSKO

K dispozícií je 2 000 nových otázok v dvoch úrovniach obťažnosti, vďaka čomu sa môžu hrať nielen skúsení školáci, ale teraz už aj prváci a predškoláci. Otázky sa týkajú nielen Slovenska, ale vlastne celého sveta, ktorý deti každodenne obklopuje. Sú rozdelené do piatich okruhov: Kultúra, Moja vlasť, Príroda, Rébusy a Rôzne.

5 rokovvedomostná, zábavná
MOZAIKA: zvieratá Animo

Hra rozvíja detskú motoriku, tvorivosť a fantáziu. Skladá sa z hracej dosky s otvormi, 170 farebných gombíkov a 8 kariet s predlohami.

4 rokovvzdelávacia
NA PRODEJ

Rýchla, zábavná hra o kupovaní a predávaní nehnuteľností. Hra má dve fázy. V prvej hráči dražia nehnuteľnosti rôznych hodnôt a snažia sa ich kúpiť čo najlacnejšie. Keď sa všetky kúpia, snažia sa ich predať s čo najväčším možným ziskom. Hráč s najviac peniazmi po predaní všetkých nehnuteľností vyhráva.

8 rokovkartová
OBJAVOVACIE PUZZLE – ŠKOLA JEŽKOV

Bohato ilustrované puzzle, ktoré po doskladaní umožňuje ďalšiu aktivitu: hľadanie detailov podľa obrázkov na okraji.

3 rokovskladačka
PANIC LAB

Panic lab je zábavná, postrehová hra, v ktorej je úlohou hráčov čo najskôr nájsť meňavku, ktorá ušla z laboratória. Hodením špeciálnych kociek zistíte, z ktorého laboratória a akým smerom meňavka ušla aj ako vyzerá. Najrýchlejší hráč, ktorý ukáže na správnu kartu meňavky získava bod.

8 rokovpostrehová, zábavná
PÁRTY ALIAS – Veľká stávka

Vo Veľkej stávke budete môcť staviť na protihráča z tímu súperov, že nedokáže splniť určitú úlohu. Slovné úlohy precvičia vašu slovnú zásobu a pamäť, kreatívne zase otestujú tvorivého ducha. Pri tejto hre sa budete môcť navzájom prekonávať a prekvapovať, ale predovšetkým sa pri tom budete výborne baviť.

11 rokovzábavná, párty
PÁRTY ALIAS – zábavná hra nielen
so slovami!

Párty Alias je hra, v ktorej vysvetľujete ostatným spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, takže používate napríklad synonymá, protiklady a nápovede. Na prémiových poliach vás čakajú aj iné úlohy: predvádzanie zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, opisovanie slávnych osobností alebo hľadanie čo najväčšieho počtu slov začínajúcich na jedno písmeno.

11 rokovzábavná, párty
PĚT OKUREK

Jednoduchá kartová hra, kde sa hráči snažia nazbierať čo najmenej uhoriek. Akonáhle máte 5 a viac uhoriek, vypadávate z hry. Vašim cieľom v každom kole je nevziať si posledný štich.

8 rokovkartová
PEXESO PRE BYSTRÉ HLAVIČKY (rôzne druhy)

Deti hľadajú obrázkové dvojice, ktoré spájajú významovo spoločné veci a tvoria celok. Pexeso rozvíja: koncentráciu a pamäť, poznávanie sveta okolo nás a slovnú zásobu.

3 rokovvedomostná
PEXESO PRE BYSTRÉ HLAVIČKY ANGLIČTINA, PREDMETY A ČINNOSTI

Hra, ktorá rozvíja nielen koncentráciu a pamäť, ale aj anglickú slovnú zásobu.

7 rokovpamäťová
PRINC DRAK

Dostane sa čarodejník do hradu? A čo drak a princezná, uväzní ju? Nájde princ jednorožca? Pomôžte vytvoriť rozprávkovým postavičkám cestu bludiskom rôznych možností tak, aby spĺňala podmienky podľa zadania.


5 rokovlogická
RAZ DVA

Spoločenská hra Raz dva: Naučte svoje deti počítať. Sprievodcom vám bude partia veselých zvieratiek, ktoré vás prevedú po krokodílom chodníku plnom základných matematických úkonov.

5 rokovvzdelávacia
SAFARI

Hráči sa snažia zozbierať set zvieratiek (žirafy, slony, šimpanzy, zebry, levy a nosorožce). Pokiaľ už hráč toto zvieratko má, nedostane nič. Ak hráč hodí symbol vody musí naopak jedno zvieratko odovzdať. Posledný symbol na kocke hovorí, že hráč si smie vziať akékoľvek zvieratko dokonca ho môže vziať súperovi.

4 rokovzábavná
SAMURAJSKÝ MEČ

Samurajský meč je jedinečná kartová hra založená na hernom princípe hry Bang! Staňte sa japonským samurajom a prejdite cestu bojovníka. Odhadnite svojho protihráča a vydajte sa do boja.

8 rokovkartová
SCRABBLE ORIGINAL

Obľúbená klasická spoločenská hra. Hráči sa snažia na hracej ploche vytvárať pomocou písmen z vlastnej zásoby slová. Slová musia nadväzovať na tie, ktoré boli umiestnené skôr, podobne ako v krížovke. Podľa dĺžky a použitých písmen je slovo ohodnotené. Niektoré políčka na hracej ploche sú naviac bodovo zvýhodnené. Vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov.

8 rokovslovná, zábavná
SLOVENSKO – OTÁZKY A ODPOVEDE

Ako dobre poznáte Slovenskú republiku? Otázky sú rozdelené do šiestich okruhov: história, kultúra, príroda/veda/technika, geografia, šport a rôzne. Počas hry sa nielen dobre zabavíte, ale taktiež sa o svojej krajine dozviete veľa zaujímavých informácií.

15 rokovvedomostná
SLOVNÍ JÍZDA

Zábavná spoločenská hra s veľmi jednoduchými pravidlami, v ktorej budete potrebovať veľkú slovnú zásobu. Hráči súperia medzi sebou o spoluhlásky na hracej doske. Cieľom hry je získať čo najrýchlejšie veľký počet spoluhlások.

8 rokovslovná, zábavná
SÚBOR HIER

Domino, šach, mikádo, človeče nehnevaj sa...

4 rokovzábavná
SUPER FARMÁR

Strategická hra, ktorá núti hráčov počítať, predvídať, plánovať a kalkulovať s rizikami.

7 rokovstrategická
SVET – OTÁZKY A ODPOVEDE

Ako dobre poznáte svet? Otázky sú rozdelené do šiestich okruhov podľa jednotlivých kontinentov: Európa, Ázia, Afrika, Severná a Južná Amerika, Austrália a Oceánia a okruh Naprieč kontinentmi. Každý z okruhov obsahuje otázky z týchto oblastí: história, kultúra, príroda/veda/technika, geografia, šport a rôzne.

15 rokovvedomostná
ŠACH – NIELEN ČIERNA A BIELA

Nauč sa strategické ťahy – a ani sa nenazdáš, staneš sa šachovým majstrom.

4 rokovlogická, zábavná
ŠACHY

Magnetické šachy.

4 rokovlogická, zábavná
ŠTENIATKA

Súbor dvoch spoločenských hier - Šteniatka a Nájdi šteniatka. Úlohou oboch hier je nazbierať čo najviac obrázkov šteniatok.

5 rokovzábavná
TARANTULA TANGO

Kartová hra Tarantula Tango je postrehová hra, kde majú hráči za úlohu zbaviť sa všetkých kariet vo svojej ruke. Jednoduché to ale nebude.

7 rokovpostrehová, kartová
TŘI MALÁ PRASÁTKA

Súčasťou hry je krátka rozprávka o Troch prasiatkach, ktoré sa vydali do sveta. Malí hráči sú vtiahnutí do príbehu, ktorý je ústredným motívom celej hry.

7 rokovzábavná
TUČŇÁCI NA LEDU

Logická hra, v ktorej je potrebné umiestniť všetky dieliky na správne miesta, ale aj vybrať pre každý dielik ten správny tvar. Táto hra rozvíja logické myslenie, priestorovú predstavivosť, koncentráciu a plánovanie.

6 rokovlogická
UBONGO – honba za diamantmi

Ubongo je zábavná logická rodinná hra, ktorá od hráčov vyžaduje predovšetkým postreh a rýchlosť. Rýchle! Napínavé! Jednoduché! Všetci hráči sa pokúšajú poskladať farebné dieliky do svojej karty Ubongo.

8 rokovlogická, zábavná
UBONGO JUNIOR

Obľúbená rodinná hra prichádza v juniorskej verzii a je určená deťom už od 5 rokov. Deti skladajú dieliky so zvieratkami do obrazcov na kartách. Hra obsahuje 100 obrazcov a obľúbené drahokamy, ktoré hráči dostanú po splnení jednotlivých zadaní.

5 rokovrodinná
ULOV 10!

Úlohou je uloviť čo najviac dvojíc číslic, ktoré spolu dajú dokopy súčet 10. Hru možno hrať aj v náročnejšej verzii, kde sa objavuje aj odčítanie, násobenie a delenie.

6 rokovvzdelávacia
UMÍ PRASE LÉTAT?

Pri objavovaní vlastností 38 zvierat je zábava zaručená. Potrebné nie sú iba znalosti, ale tiež pohotovosť. Ľahké to nebude! Nie všetky vlastnosti sú hneď zrejmé a nie všetko, čo má perie, aj lieta. Hra zábavnou formou prevádza deti ríšou zvierat.

5 rokovzábavná
UTOPIA

Je trojrozmerný hlavolam, ktorý okrem logického myslenia rozvíja predovšetkým priestorovú predstavivosť. Vašou úlohou je správne rozostaviť všetkých šestnásť mrakodrapov. 50 zadaní je rozdelených na dve časti. Prvá sa trochu podobá Sudoku, druhá je náročnejšia a v rámci každej časti zložitosť zadaní postupne stúpa.

8 rokovstrategická
VEDOMOSTNÉ PEXESO (rôzne druhy)

Hra vychádzajúca z klasického pexesa. Nehľadajú sa však dva rovnaké obrázky, ale dve informácie, ktoré patria k sebe.

12 rokovvedomostná
VELBLOUDÍ DOSTIHY

Jednoduchá rodinná zábavná hra, v ktorej hráči stávkujú na víťazstvo v ťavých pretekoch okolo pyramídy. Čím skôr uzavriete stávky, tým viac môžete vyhrať, pravdaže, ak zvíťazí váš favorit. K úspechu budete potrebovať správny odhad, včasné rozhodovanie a samozrejme aj trochu šťastia.

8 rokovzábavná
VESELÁ FARMA

Veselá farma je zábavná logická hra pre 1 hráča. Ponúka 50 logických úloh, v ktorých sa rieši problém priestoru na vašej farme. Na farme je príliš veľa ľudí, zvierat a vecí. Ako ich všetky na malú farmu umiestniť?

6 rokovlogická, zábavná
VEŽA Z KOCIEK

Veža sa skladá z 10 kociek, na ktorých sú písmenká a obrázky predmetov, ktoré sa začínajú na príslušné písmenká (v angličtine). Po skončení hry sa dajú poskladať do seba.

1 rokaskladačka
VILAC MȎJ PRVÝ ŠACH

Farebný šach pre najmenších s drevenými figúrkami zvierat. Ľahko upúta pozornosť detí, a tak si ľahšie osvoja princíp hry.

6 rokovlogická, zábavná
ZVÍŘATA NA PALUBĚ

Poznáte príbeh o Noemovej arche? V tejto hre sa aj vy zahráte na Noeho. Každý z hráčov má svoju archu, ktorú sa snaží naplniť zvieratkami. Cieľom však nie je zbierať páriky zvieratiek, ale snažiť sa získať čo najviac zvieratiek jedného typu. Hra má jednoduché pravidlá, je svižná a zaujímavá nielen pre deti, ale aj pre rodiny, či skúsenejších hráčov.


8 rokovzábavná

Zoznam spoločenských hier – absenčné výpožičky (domov)

Albi logo
Partner klubu Albi s.r.o.
  • V kocke. Abecede – 5x
  • V kocke. História – 4x
  • V kocke. Matematika – 2x
  • V kocke. Moje prvé obrázky  – 5x
  • V kocke. Svet  –  9x
  • V kocke. Vynálezy – 2x