Klubová činnosť

Biblosko

Čitateľský klub pre žiakov 1. stupňa základných škôl. Jeho cieľom je rozvoj čitateľskej gramotnosti a podpora čítania u čitateľov „začiatočníkov“. Prebieha raz mesačne obvykle posledný utorok v mesiaci.

Britský klub (British reading club)

British reading club je neformálne stretnutie milovníkov literatúry v anglickom jazyku. Klub sa stretáva vždy v stredu, dátum a téma stretnutia podľa aktuálneho programu knižnice.

Hermes

Ak máte spisovateľské ambície, klub „Hermes“ je tu pre vás. Stretnutie malých i veľkých spisovateľov  v Krajskej Knižnici v Žiline. Dajte svoje myšlienky na papier!

Klub spoločenských hier

Albi logo
Partner klubu Albi s.r.o.

Štvrtkové popoludnia (od 15:00 do 18:00) sú v Krajskej knižnici v Žiline venované spoločenským hrám. Nielen šachy a človeče ale aj iné moderné stolové hry na vás čakajú v klubovni na druhom poschodí. Pridať sa môže každý! Partnerom klubu spoločenských hier je Albi s.r.o.

Zoznam všetkých spoločenských hier z knižnice nájdete aj v našom katalógu.

Klub u Knihuľky

Klub pre deti od 1 do 4 rokov a ich rodičov, ktorý sa stretáva každý druhý pondelok od 10:00. Klub je zameraný na čítanie, básne, piesne a diskusiu na rôzne témy.

Novalis

Priatelia poézie, pozor! Či už poéziu radi čítate alebo občas aj niečo napíšete, radi vás privítame na stretnutí klubu Novalis.

Storytime

Klub pre deti od 2 do 5 rokov a ich rodičov, ktorý sa stretáva každý štvrtý pondelok v mesiaci o 10:00. Stretnutia sú zamerané na čítanie, básne a piesne, a prebiehajú v anglickom jazyku.

Tvorivý klub

Pre všetkých, ktorí radi tvoria, sú kreatívni alebo sa chcú naučiť niečo zaujímavé je v Krajskej knižnici v Žiline „Tvorivý klub pre dospelých“. Lektor Marek Homola vás vždy naučí novej tvorivej technike. Projekt je spolufinancovaný mestom Žilina. Viac informácií na stránke: https://tvorivy-klub.webnode.sk/

Ľudové tradície v knižnici

Ľudové tradície v knižnici je novým klubom zameraným na históriu jednotlivých regiónoch. Klub začal pôsobiť začiatkom roka 2019 pod pôvodným názvom Spievanie v knižnici. Prvotným nápadom bolo spoločne si zaspievať ľudové piesne a porozprávať si o tradíciách v regiónoch. Keďže názov nevystihoval celkové zameranie klubu od septembra 2019 zmenil svoj názov. Počas jednotlivých stretnutí sa vždy zameriame na časť Slovenska – vybrané piesne ale aj ľudové remeslá. (klub je dočasne pozastavený)