Klubová činnosť a kurzy

Britský klub (British reading club)

British reading club je neformálne stretnutie milovníkov literatúry v anglickom jazyku (od 15 rokov). Klub sa stretáva vždy v utorok, dátum a téma stretnutia podľa aktuálneho programu knižnice.

British reading club is for everyone who likes to read and to practice their language skills. Every month we choose a different story to read and talk about. For information about the next meeting of the club you only need to check current library programme.

Klub fantastickej literatúry a tvorivého písania

Na klubových stretnutiach sa okrem iného rozprávame o našich čitateľských zážitkoch, odporúčame si navzájom skvelé knihy a rozoberáme (nielen) fantasy literatúru cez rozličné témy. Máme medzi sebou aj spisovateľov začiatočníkov, takže súčasťou sú aj rôzne tvorivé hry a aktivity. Každý môže predstaviť vlastný príbeh, na ktorý by chcel počuť názor priateľského kolektívu. Klub je vhodný pre všetkých nadšencov fantasy a sci-fi od 15 rokov. Stretávame sa dvakrát mesačne o 16:00.

Klub ručných prác

Rozumiete si s ihlou a niťou, ihlicami či háčikom? Chceli by sme vám ponúknuť priestor na vaše tvorenie v priestoroch knižnice. Založili sme Klub ručných prác, ktorý finančne podporilo mesto Žilina. Klub sa bude stretávať každý utorok v knižnici.

Klub spoločenských hier

Albi logo
Partner klubu Albi s.r.o.

Stredajšie popoludnia (od 15:00 do 18:00) sú v Krajskej knižnici v Žiline venované spoločenským hrám. Nielen šachy a človeče ale aj iné moderné stolové hry na vás čakajú v klubovni na druhom poschodí. Pridať sa môže každý! Partnerom klubu spoločenských hier je Albi s.r.o.

Zoznam všetkých spoločenských hier z knižnice nájdete aj v našom katalógu.

Klub u Knihuľky

Klub pre deti od 1 do 4 rokov a ich rodičov, ktorý sa stretáva každý prvý pondelok od 10:30. Klub je zameraný na čítanie, básne, piesne a diskusiu na rôzne témy.

Počítačové kurzy

Počítačové kurzy sú určené pre všetkých, ktorí sa chcú oboznámiť so základnou obsluhou a funkciami počítača, ako aj pre tých, ktorí by sa chceli zdokonaliť v práci na počítači, tablete, či smartfóne. Záujem o kurzy nahláste na tel. číslo 041/723 30 90 alebo emailom na pckurzy@krajskakniznicazilina.skPoplatok za počítačový kurz : 15,00 €

Šachový klub v knižnici

Viete, že šach vedie k lepším výsledkom z testov týkajúcich sa kritického a tvorivého myslenia? Že zvyšuje pozornosť, predstavivosť, predvídanie, plánovanie a abstraktné myslenie? Pozývame všetkých záujemcov vo veku od 5 rokov, ktorí vedia, alebo sa chcú naučiť šach. Šachový klub vedie dlhoročná skúsená šachová trénerka pani Dana Vaneková. Svoj záujem prosím oznámte na mail: podujatia@krajskaknižnicazilina.sk. Podmienkou je platný čitateľský preukaz do Krajskej knižnice Žilina. Poplatok za šachový klub je 15 €/ školský polrok.

Tréningy pamäti

Krajská knižnica v Žiline realizuje pre čitateľov vyššieho veku tréningy pamäti, zamerané na zlepšenie pamäťových funkcií a skvalitnenie života vďaka lepšej schopnosti orientovať sa v bežných situáciách. Záujem o tréning pamäti nahláste na tel. číslo 041/723 27 45 alebo emailom na mjartanova@krajskakniznicazilina.skPoplatok za tréning pamäti: 15,00 €

Tvorivý klub / dielne

Aktivity s dlhoročnou tradíciou určené pre všetkých (od 15 rokov), ktorí sa chcú naučiť nové techniky tvorenia, zdokonaliť sa v už známych technikách, či len stráviť oddychové chvíle v príjemnej spoločnosti. Na tvorivé dielne/kluby sa môžete prihlásiť na tel. číslo 041/723 30 90 alebo emailom na tvorivedielne@krajskakniznicazilina.sk. Poplatok za materiál: 15,00 € na polrok alebo 3,00 € jednorázovo za jedno stretnutie.

Žilinský anime klub

Žilinský anime klub založil Tomáš Dávid Králik pre všetkých milovníkov anime sveta od 13 rokov. Klub sa stretáva 2x mesačne, vždy na inú tému, v čase od 15:30 do 18:00 v Krajskej knižnici v Žiline. Pridajte sa k nám aj vy. Podmienkou je platný čitateľský preukaz do knižnice.