Knižnica pomáha / Бібліотека допомагає

Máme niekoľko možnosti ako podporiť obyvateľov Ukrajiny dotknutých vojnovým konfliktom:

• Finančná zbierka, môžete prispieť na nákup liekov, potravín a iných potrebných vecí prostredníctvom organizácie Človek v ohrození, ktorá pomáha ľuďom na celom svete v ťažkých životných chvíľach v  ozbrojených konfliktoch.

Zapojte sa s nami do finančnej zbierky a pošlite sumu 5 € cez mobilný telefón zaslaním prázdnej SMS na číslo 837.

Prehľad organizácií na pomoc Ukrajine: https://darujme.sk/blog/ako-pomoct-ludom-na-ukrajine

Knižnica pre mládež mesta Košice, Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne a Miestna knižnica Petržalka sa rozhodli pomôcť ukrajinským deťom knihami. V spolupráci s kníhkupectvom Martinus vyhlasujeme výzvu na zakúpenie kníh cez e-shop, kde bude možné s 35 % zľavou nakúpiť knihy podľa vopred spracovaného zoznamu kníh. Pre rýchlejší výber a zakúpenie máte už vopred pripravený zoznam kníh. Viac informácií o výzve nájdete TU.