Prečo pískajú brány, keď odchádzate?

Stretli ste sa už s tým, že sa pri prechode bezpečnostnou bránou spustil alarm? Podobne ako v obchodoch sa to stáva aj v našej knižnici. Každá knižka je totiž vybavená kódom, ktorý spustí alarm na bráne, pokiaľ nie je odkódovaná.
K tomu dôjde najčastejšie nedopatrením, niekedy však aj pri pokuse o odcudzenie knižky.

Ak pri odchode z knižnice “zapískate”, je potrebné vrátiť sa k pultu a skontrolovať, či boli všetky knižky zapísané na Vaše konto a správne odkódované. A prečo by ste nemali iba tak odísť? Pretože ak sa spustil alarm u nás, spustí sa v ktoromkoľvek obchode, do ktorého vstúpite, ak je vybavený bezpečnostnou bránou.

Ďakujeme, že spolu s nami chránite náš knižný fond pred stratou a krádežami tým, že sa vždy vrátite k pultu a necháte knihovníkov skontrolovať Vaše konto.