Celé Slovensko číta deťom

Žilina, 6. júna

Poď, budem ti čítať!“ také je heslo celonárodného podujatia Celé Slovensko číta deťom, do ktorého sa zapojila  aj Krajská knižnica v Žiline – inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Dňa 5. 6. 2019 sa v OC Aupark Žilina žiaci zo žilinských základných škôl stretli so Zuzanou Burianovou (choreografkou, tanečnou pedagogičkou),  aby si spoločne prečítali zaujímavú knihu Prázdniny s huncútom od Jaroslavy Kuchtovej. Celé podujatie bolo sprevádzané hudobným doprovodom pedagóga a skladateľa Petra Vaňoučka.

Náš hosť, Zuzana Burianová, nielen čítala, ale aj spievala, skladala básničku, a taktiež jej deti prezradili, aké sú ich obľúbené knihy.

Milým prekvapením boli psíkovia z neziskovej organizácie Zmysel života, ktorí nám spolu so svojou cvičiteľkou Martinou Michalcovou predviedli rôzne triky.

Deti odchádzali spokojné, plné dojmov, zážitkov, a preto veríme, že sme naplnili hlavný cieľ projektu: vzbudiť u detí záujem o knihy, čítanie, a tak podporiť ich emocionálne, psychické a morálne zdravie.

Mgr. Jaroslava Rácová, knihovníčka