Usmernenia z dôvodu zamedzenia šírenia COVID-19

Vážení čitatelia a návštevníci knižnice,

z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu COVID-19  na území SR prijala Krajská knižnica v Žiline nasledovné preventívne opatrenia, ktorými Vás žiada:

• pred vstupom do všetkých verejných priestorov knižnice dodržiavať základné hygienické opatrenia a s knižničným fondom zaobchádzať pri dodržiavaní všeobecných hygienických pravidiel,
  • nenavštevovať knižnicu, ak ste sa v priebehu posledných 14 dní vrátili z oblastí postihnutých koronavírusom,
    • vykazujete príznaky ochorenia,
    • boli ste v kontakte s osobami, ktoré sú v karanténe alebo bol u nich vírus potvrdený,
    • pri vracaní požičaných dokumentov postupovať v zmysle nižšie uvedeného usmernenia.

V prípade karantény z dôvodu podozrenia na ochorenie alebo jeho potvrdenia bezprostredne informovať knižnicu telefonicky (centrálna knižnica 041/7233090, pobočka Vlčince 041/5656450) alebo mailom (centrálna knižnica – kniznica@krajskakniznicazilina.sk,  pobočka Vlčince –  kniznicavlcince@gmail.com) a postupovať podľa pokynov pracovníka knižnice (v žiadnom prípade NEVRACAŤ KNIHY  DO ODZNENIA OCHORENIA, upomienky Vám nebudú po oznámení situácie účtované). V prípade, že ste si požičali knihy na pobočke, s výnimkou pobočky Vlčince, centrálna knižnica zabezpečí aj informovanie na príslušnej pobočke.

Ďakujeme Vám za dodržiavanie pravidiel, ktoré nám spoločne umožní ďalšie bezpečné požičiavanie kníh.

Mgr. Katarína Šušoliaková, riaditeľka Krajskej knižnice v Žiline