Otvárame v obmedzenom režime!

Máme výbornú správu, od 6. mája 2020 znovu otvárame knižnicu. S otvorením knižnice sú však spojené určité obmedzenia a mnohé hygienické opatrenia.

Knižnica bude otvorená počas pracovných dní od 9:30 do 17:00,  avšak nebude prístupná v takom rozsahu, ako pred vypuknutím pandémie. Medzi 12:00 a 13:00 budeme mať ZATVORENÉ z dôvodu dezinfekcie priestorov.

Pravidlá na ochranu (nášho aj Vášho) zdravia

• V priestoroch knižnice je povinnosť nosiť rúškorukavice (použiť dezinfekciu na ruky).
  • V knižnici môžu byť v jednom čase max. 3 používatelia na obmedzenú dobu 10 minút.
  • Pohyb v knižnici je obmedzený a len v priestoroch centrálneho výpožičného pultu v suteréne. Ostatné poschodia sú pre verejnosť zatvorené. (Poteší nás, ak si prinesiete vlastné pero na podpis výpožičiek).

Ako a aké služby môžete využívať?

• Vrátenie vypožičaných kníh – predovšetkým prostredníctvom biblioboxu, ktorý je otvorený len počas otváracích hodín knižnice alebo odovzdaním kníh pri výpožičnom pulte.
  • Vrátené knihy odložíme na 3-5 dní do „karantény“ a po jej opustení nepredstavujú riziko nakazenia vírusom COVID 19. Koronavírus na papieri a obale knihy dlhšie nezotrvá a čítanie kníh z knižnice je po takomto procese karantény bezpečné.
  • Vypožičanie kníh a starších čísel periodík – knihy je potrebné si vopred objednať (objednávanie je bezplatné):
  • Upomienky – ich vytváranie bolo až do odvolania zastavené. Pôvodné upomienky Vám ostávajú v „dlhu“.
  • Všetky aktuálne výpožičky okrem už upomínaných Vám boli predĺžené do 1.6.2020.
  • Služby čitárne, študovne, internetu a ďalšie špeciálne aktivity sú pozastavené do odvolania.

Pobočky knižnice

Pobočka Vlčince

• poskytuje svoje služby od stredy 6.5.2020, v čase svojich výpožičných hodín od 10:00 do 17:00, v stredu až do 18.00,
  • platia tam rovnaké bezpečnostné pravidlá
  • bude umožnený prístup priamo do fondu knižnice, avšak na obmedzenú dobu 10 minút,
  • služby čitárne, internetu a aktivity pre deti sú pozastavené.

Pobočky Hájik, Solinky, Bytčica, Strážov a Trnové ostávajú zatvorené.

Otvárame sa pomalými krôčikmi a tešíme sa na Vašu návštevu.