Detské leto v knižnici 2020 I.

Aj tento rok sme pripravili detské leto v Krajskej knižnici v Žiline. Každý utorok sa bude konať Piknik v parku za knižnicou o 9:30 – každý týždeň bude nové téma pre deti od 4 do 7 rokov. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v rozprávkovej miestnosti. Počas oboch mesiacov letných prázdnin budú dva piatkové dni venované starším deťom.

Záhady vesmíru

• 7. júla o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Naši najmenší sa hravou formou zoznámia s tajomstvami vesmíru a dozvedia sa, či sú čierne diery naozaj čierne, mliečna dráha z mlieka a aký je život na mesiaci a či tam niekto býva.

Cesta nie je park

• 14.júla o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • S deťmi si zopakujeme základné pravidlá cestnej premávky – dozvedia sa, ako funguje semafor, ktorá farba znamená choď,  ktorá stoj a aj to, kde môžu bezpečne prechádzať cez cestu.

Vyber si letné dobrodružstvo

• 17.júla o 9:30 (od 10 rokov)
  • Prostredníctvom kultových príbehov (Traja pátrači, Vyber si vlastné dobrodružstvo, Slávna päťka, Záhada hlavolamu…) sa vyberieme do sveta snov a tajomstiev, aby sme prežívali rovnaké dobrodružstvá ako naši slávni hrdinovia.

Ako kvapka k moru prišla

• 21. júla o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Hravou formou sa deti dozvedia o kolobehu vody v prírode a naučia sa rozlišovať jej skupenstvá. Zistia, ako chutí voda, čo sa stane, keď do nej pridáme sirup a aj to, ako dlho vydrží na slnku ľad.

Kamarát slon a priateľka žižiavka – ZMENA: 31.júla

• 31. júla o 9:30 (od 8 rokov)
  • Povieme si niečo o netradičných zvieracích miláčikoch! Chceli by ste sa spriateliť so slonom? Nebolo by úžasné mať domáceho medveďa? A napokon si prečítame dobrodružstvo chlapca, ktorý sa kamaráti so žižiavkou.

Môj najlepší kamarát

• 28. júla o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Hravou formou sa s deťmi porozprávame o tom, čo je to priateľstvo. Dozvedia sa, že kamarátom nemusí byť iba človek, ale môže to byť aj zvieratko, či dokonca aj kniha.