Knižnica (nielen) z domu – február

Pripravili sme si pre vás ďalšie online podujatia, ktoré nájdete na našej webovej stránke, Facebooku: Krajská knižnica v ŽilineKrajská knižnica v Žiline – deti alebo na Youtube Krajskej knižnice v Žiline.

4.2.2021 Knižná noc s Harrym Potterom
Toto podujatie usporadúva anglické vydavateľstvo Bloomsbury už siedmy krát a tento rok sme sa rozhodli, že sa k nim pripojíme. Naučíte sa ako si vyrobiť vlastný čarovný prútik a preveríme aj vaše vedomosti o čarodejnom svete Harryho Pottera.

11.2.2021 Etika a etiketa 3
Tentokrát si povieme niečo o základoch slušnej komunikácie a zásadách korektnej konverzácie. Och, to znie ale učene! Nebojte sa, zas sa spolu zasmejeme! Najlepšie sa totiž naučíme cez vtipný príklad zo života.

18.2.2021 Hrady v okolí Žiliny
Po tejto prechádzke vás určite nebudú bolieť nohy, ale dozviete sa koľko hradov tu v okolí Žiliny máme, kedy boli postavené a kto v nich býval. Spomenieme aj povesti, ktoré sa k týmto tajomným miestam viažu.

25.2.2021 Psík, náš verný kamarát
Predstavíme Vám zaujímavé detské knihy o štvornohých miláčikoch a nebude chýbať ani ukážka základných povelov a trikov.