Čítajte s nami – Láska ku knihám a knižnici

Téma mesiaca február: Láska ku knihám a knižnici

Február je mesiac, ktorý je často označovaný ako mesiac lásky. Nechceli sme si vybrať prvoplánovú zaľúbenú tému pre čítanie. Avšak láska môže byť rôzna, veď nebojíme sa povedať, že medzi naše srdcové záležitosti patria aj samotné knihy, resp. knižnica. Preto tento mesiac siahneme po knihách, ktoré majú v samotnom názve spomenutú knihu či priamo knižnicu. A keďže máme od 27.1.2021 už konečne knižnicu aj otvorenú, prinášame Vám priamo výber konkrétnych kníh na čítanie počas februára.

Nezabudni nás označiť ( #citajteSnami #kniznicaZilina #citamsKKZA ) na fotkách, ako čítate prípadne, ktorú z kníh ste si vybrali na čítanie. Vďaka čomu budete na konci roka zaradení do žrebovania o vecné ceny.

Výber kníh na čítanie počas februára:

Beletria

1. 90 klasických kníh pre ľudí, ktorí nestíhajú – Lange, Henrik
  2. Divné hlášky z knihkupectví – Campbell, Jen
  3. Gubbio. Kniha udavačov – Šimko, Dušan
  4. Kniha mien – Gregory, Jill  a Karen Tintori
  5. Kniha mŕtvych – Cornwell, Patricia Daniels
  6. Kniha o dobre : verné podanie pisára : nestavajme z piesku, ale z kameňa – Davis, Joann
  7. Kniha strát a nálezov – Foley, Lucy
  8. Knihárka z Bergeracu – Delaflotte Mehdevi, Anne
  9. Kníhkupec – Pryor, Mark
  10. Kníhkupec z Kábulu : rodinná dráma – Seierstad, Asne
  11. Kníhkupkyňa z Berlína – Frenkel, Françoise
  12. Knižnica duší. tretia kniha, Neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Časť: 3) – Riggs, Ransom
  13. Knižnica mŕtvych – Cooper, Glenn
  14. Knižnica na kolesách – Whitehouse, David
  15. Posledná kniha – Hamarová, Darina
  16. Stratená knižnica – Dean, A. M.
  17. Zabuchnutá v knižnici – West, Kasie
  18. Zlodejka kníh – Zusak, Markus
  19. Žilinská kniha Ľubomíra Feldeka – Feldek, Ľubomír

Odborné a populárno-náučne knihy