Informácie k pobočkám knižnice

Čitatelia pobočiek budú vítaní v priestoroch centrálnej knižnice aj po 30. júni 2021.

Pobočky Hájik, Vlčince, Solinky, Bytčica, Trnové a Strážov od 1.7.2021 už nebudú obslužnými miestami Krajskej knižnice v Žiline. Ich správu preberie mesto Žilina.

Registrovaní čitatelia pobočiek Vlčince a Hájik môžu s platným preukazom naďalej navštevovať centrálnu knižnicu. Tým čitateľom, ktorí nechcú navštevovať centrálnu knižnicu a majú záujem len o služby týchto pobočiek, knižnica ponúka do konca júna možnosť využitia zníženého registračného poplatku, ktorého výška je  2 € pre zamestnaných ľudí a 1 € pre všetkých ostatných.

V prípade pobočiek Bytčica, Strážov, Solinky a Trnové čitatelia môžu využívať ich služby do konca júna s bezplatnou registráciou.

Knihy, ktoré si čitatelia požičali z pobočiek, nie je možné vrátiť v centrálnej knižnici, je potrebné ich vrátiť na mieste vypožičania.

Knihovníci pobočiek vyzývajú svojich návštevníkov, aby si do konca júna vyplatili svoje prípadné podlžnosti.

O ďalších podrobnostiach Vás budeme včas informovať.