Informácie o pobočkách knižnice

Pobočky Hájik, Vlčince, Solinky, Bytčica, Trnové a Strážov od 1.7.2021 už nebudú obslužnými miestami Krajskej knižnice v Žiline. Ich správu preberie mesto Žilina.

Čitatelia pobočiek budú vítaní v priestoroch centrálnej knižnice aj po 30. júni 2021.

Pobočky Hájik, Vlčince, Solinky, Bytčica, Trnové a Strážov od 1.7.2021 už nebudú obslužnými miestami Krajskej knižnice v Žiline. Ich správu preberie mesto Žilina.

Registrovaní čitatelia pobočiek Vlčince a Hájik môžu s platným preukazom naďalej navštevovať centrálnu knižnicu. Tým čitateľom, ktorí nechcú navštevovať centrálnu knižnicu a majú záujem len o služby týchto pobočiek, knižnica ponúka do konca júna možnosť využitia zníženého registračného poplatku, ktorého výška je  2 € pre zamestnaných ľudí a 1 € pre všetkých ostatných.

V prípade pobočiek Bytčica, Strážov, Solinky a Trnové čitatelia môžu využívať ich služby do konca júna s bezplatnou registráciou.

Knihy, ktoré si čitatelia požičali z pobočiek, nie je možné vrátiť v centrálnej knižnici, je potrebné ich vrátiť na mieste vypožičania.

Tie knihy, ktoré si čitatelia požičajú do konca júna, musia vrátiť už v novej mestskej knižnici, ktorá bude o svojom otvorení a ďalšom postupe informovať na stránkach mesta Žilina.

Knihovníci pobočiek vyzývajú svojich návštevníkov, aby si do konca júna vyriešili svoje prípadné podlžnosti.

4 komentáre k “Informácie o pobočkách knižnice”

    • Dobrý deň, pravdepodobne bude potrebné vybaviť si novú registráciu. Nevieme bližšie podrobnosti, keďže všetko si už bude manažovať samotné mesto.

      Odpovedať
    • Dobrý deň, knihu si zatiaľ ponechajte doma. Výpožičné doby boli na všetkých pobočkách predĺžené, takže nevzniknú nové upomienky. Knihu vrátite priamo do knižnice na Hájiku, keď bude znovu otvorená.

      Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.