Výstava Iné svety

Výstava Iné svety prezentuje tvorbu dvoch autoriek, ktoré okrem priateľstva spája v maliarskej tvorbe práca s nie klasickými maliarskými postupmi. V maľbe experimentovali s rôznymi materiálovými posunmi, najskôr ako so samostatnou témou, ale po čase je to pre ne viac prostriedok na zobrazovanie individuálnych tém, ktorým sa každá venuje.

Mária Kovačik skúma krehkosť vizuálnych informácii- obrazov v zmysle ich viacznačnej uchopiteľnosti a zároveň sa zaujíma o artikuláciu vzťahu diváka k videnému.

Kristína Kandriková zachytáva pre ňu magické, ale zároveň pominuteľné momenty z krajiny.

Výstavu nájde na prízemí Krajskej knižnice v Žiline od 2.júla 2021.