Autoportrét – výstava

výstava žiakov SŠUP - AutoportrétSúkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline pripravila výstavu prác žiakov na tému Autoportrét.

Žiaci druhých ročníkov SŠUP v Žiline sa predstavia plošnými výtvarnými prácami aj priestorovými artefaktmi v kombinácii s výtvarnými technikami v priestoroch Krajskej knižnici v Žiline. Študenti školy si vytvorili tvorivý priestor na vyjadrenie sa zo svojich pocitov počas obdobia dištančného vzdelávania v školskom roku 2020/21. Bolo to zložité a náročné obdobie karantény, kedy študenti siahali po rôznych technikách a materiáloch, aby odhaľovali svoje vnútro a charakterizovali svoje „ja“. Kombinovaním rôznych postupov a výtvarných techník sa im podarilo vytvoriť plošné, ale aj priestorové artefakty – vznikli zaujímavé portréty, ovplyvnené tradičnými aj netradičnými materiálmi.

Výstava bude sprístupnená verejnosti od 5. októbra.