Výstava Spisovatelia v školských laviciach

Výstava predstavuje známych slovenských spisovateľov z pohľadu ich detstva, školských a študentských rokov. Mnohí sa stali už maturitnými otázkami, mnohí majú predpoklady, aby sa nimi stali.

Spisovatelia Tomáš Janovic, Ladislav Ballek, Etela Farkašová, Oľga Feldeková, Jozef Banáš, Daniela Kapitáňová, Daniel Hevier, Gustáv Murín, Pavol Rankov, Eva Borušovičová, Petra Nagyová-Džerengová a Michal Hvorecký sa rozhovorili na tému škola – ako si spomínajú na obľúbených i menej obľúbených učiteľov, predmety, známky, lásky, spolužiakov, rozhodovania kam po základnej a strednej, na smelé či nesmelé začiatky, než sa stali skutočnými majstrami slova.

Výstavu pripravilo Múzeum školstva a pedagogiky, výstava bude prístupná od 1. marca v Krajskej knižnici v Žiline.