Výstava Pavol Prikryl

výstava Pavol PrikrylVýstava pri príležitosti nedožitých 60. narodenín osobnosti. Predstavíme život a výber z tvorby esejistu, básnika, spisovateľa pre deti a mládež, novinára a rozhlasového tvorcu prostredníctvom literatúry a článkov z fondu knižnice. Výstava bude sprístupnená verejnosti počas mesiaca apríl.

Pavol Prikryl za svoju publikačnú činnosť získal niekoľko ocenení, najvýznamnejšia bola prestížna cena International Media Award for Excellence in Journalism, ktorú mu v roku 1995 udelila medzinárodná novinárska organizácia UCIP so sídlom v Ženeve. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru ho ocenila v roku 2020 Cenou Fra Angelica za slovenské umenie „za trvalý prínos do kresťanskej kultúry na Slovensku“.