Vladimír Ferko – výstava

Výstava pri príležitosti 20. výročia úmrtia osobnosti – Vladimíra Ferka, ktorého vám predstavíme prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline. Výstavu nájdete v Krajskej knižnice v Žiline do konca októbra.

Medzi jeho najznámejšie literárne diela patria dobrodružný chlapčenský román Červený delfín, detská knižka Malý zelinkár a zbierky poviedok Konopný kríž, Čertovo rebro či Ako divé husi. Okrem toho sa venoval aj faktografickej literatúre a napísal viacero významných a odborných kníh, napríklad Knihu o Slovensku, Svetom, moje, svetom, Slovensko, moja vlasť a ďalšie.