O cenu Dominika Tatarku 2023

Propozície 20. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže

Cieľ súťaže: Motivovať deti, mládež a dospelých k vzťahu k literatúre, umožniť verejnú prezentáciu a konfrontáciu ich tvorby.

Vyhlasovateľ:
Základná škola Dominika Tatarku, Plevník-Drienové
Obec Plevník-Drienové

Spoluusporiadatelia:
Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici
MO Matice slovenskej v Plevníku-Drienovom
Považská knižnica v Považskej Bystrici

Účastníci a podmienky súťaže:
Súťaže sa môžu zúčastniť autori od 13 rokov veku, ktorí doposiaľ knižne nepublikovali. Súťaží sa v dvoch
kategóriách:

I. kategória žiaci 7. – 9. ročníka základných škôl, 3. – 5. ročníka osemročných gymnázií
poézia, próza (žáner nerozhoduje)
rozsah: max. 2 strany formátu A4, téma: voľná

II. kategória študenti stredných škôl, 6. – 8. ročníka osemročných gymnázií a dospelí
poézia, próza (novela, poviedka, fejtón)
rozsah: max. 4 strany formátu A4, téma: voľná

Súťažné práce označené menom, adresou, vekom, u žiakov a študentov i školou zasielajte v elektronickej forme na adresu skola@zsplevnik.sk a to najneskôr do 28. apríla 2023.

Hodnotenie:
Po uzávierke súťaže vyhodnotí autorské práce odborná porota menovaná riaditeľkou základnej školy a rozhodne o umiestnení najlepších súťažných prác na 1., 2., a 3. mieste v oboch kategóriách. Vyhlasovatelia súťaže udelia oceneným účastníkom súťaže diplomy, knihy a finančné odmeny v I. kategórii 10 €, 20 € , 30 €; v II. kategórii 20 €, 30 €, 40 €.

Výsledky súťaže:
Všetci prihlásení účastníci budú pozvaní na slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 26. mája 2023 v Plevníku-Drienovom. Keďže si tento rok pripomíname 110. výročie narodenie spisovateľa, vyhodnotenie súťaže bude spojené s výstavou a kultúrnym programom pripomínajúcim si život a dielo Dominika Tatarku.