Klubová činnosť

Biblosko

Čitateľský klub pre žiakov 1. stupňa základných škôl. Jeho cieľom je rozvoj čitateľskej gramotnosti a podpora čítania u čitateľov „začiatočníkov“. Prebieha raz mesačne obvykle posledný utorok v mesiaci.

Britský klub (British reading club)

British reading club je neformálne stretnutie milovníkov literatúry v anglickom jazyku. Stretnutia prebiehajú prvú stredu v mesiaci.

Hermes

Ak máte spisovateľské ambície, klub „Hermes“ je tu pre vás. Stretnutie malých i veľkých spisovateľov  v Krajskej Knižnici v Žiline. Dajte svoje myšlienky na papier!

Klub spoločenských hier

Albi logo
Partner klubu Albi s.r.o.

Štvrtkové popoludnia (od 15:00 do 18:00) sú v Krajskej knižnici v Žiline venované spoločenským hrám. Nielen šachy a človeče ale aj iné moderné stolové hry na vás čakajú v klubovni na druhom poschodí. Pridať sa môže každý! Partnerom klubu spoločenských hier je Albi s.r.o.

Zoznam všetkých spoločenských hier z knižnice nájdete aj v našom katalógu.

Klub u „Knihuľky“

Klub pre deti od 0 do 5 rokov a ich matky, ktorý sa stretáva každý druhý pondelok od 10:00. Klub je zameraný na čítanie, básne, piesne a diskusiu na rôzne témy.

Novalis

Priatelia poézie, pozor! Či už poéziu radi čítate alebo občas aj niečo napíšete, radi vás privítame na stretnutí klubu Novalis.

Tvorivý klub

Pre všetkých, ktorí radi tvoria, sú kreatívni alebo sa chcú naučiť niečo zaujímavé je v Krajskej knižnici v Žiline „Tvorivý klub pre dospelých“. Lektor Marek Homola vás vždy naučí novej tvorivej technike. Projekt je spolufinancovaný mestom Žilina. Viac informácií na stránke: https://tvorivy-klub.webnode.sk/

Ľudové tradície v knižnici

Ľudové tradície v knižnici je novým klubom zameraným na históriu jednotlivých regiónoch. Klub začal pôsobiť začiatkom roka 2019 pod pôvodným názvom Spievanie v knižnici. Prvotným nápadom bolo spoločne si zaspievať ľudové piesne a porozprávať si o tradíciách v regiónoch. Keďže názov nevystihoval celkové zameranie klubu od septembra 2019 zmenil svoj názov. Počas jednotlivých stretnutí sa vždy zameriame na časť Slovenska – vybrané piesne ale aj ľudové remeslá.