Podpora knižnice Nadáciou Kia Motors Slovakia

Knižničný fond Krajskej knižnice v Žiline bol koncom roka 2018 obohatený o  nové interaktívne  tituly kníh známych ako Kúzelné čítanie s elektronickým perom, vďaka ktorým sa deti zábavnou a pútavou formou dozvedia množstvo zaujímavých a užitočných informácií. Zábavnou formou sa môžu učiť nielen o ľudskom tele, o doprave, prírode, ale rovnako sa môžu  učiť aj nemecký alebo anglický jazyk. Fond krajskej knižnice bol doplnený aj o nové didaktické a edukačné hry, prostredníctvom ktorých sa deťom rozvíja ich predstavivosť a fantázia. Finančné prostriedky na doplnenie knižničného fondu poskytla Nadácia Kia Motors Slovakia. V rámci realizácie projektu Knižnica – vzdelávacie centrum pre deti i dospelých. Nadácia Kia Motors Slovakia poskytla aj prostriedky na technické vybavenie klubovej miestnosti, kde sa konajú  kultúrno-spoločenské a vzdelávacie podujatia, workshopy a kde sa stretávajú a činnosť rozvíjajú aj rôzne spoločenské skupiny a  komunity.

Božena Sobolová, Krajská knižnica v Žiline