Detské leto v knižnici 2020 II.

Aj tento rok sme pripravili detské leto v Krajskej knižnici v Žiline. Každý utorok sa bude konať Piknik v parku za knižnicou o 9:30 – každý týždeň bude nové téma pre deti od 4 do 7 rokov. Počas oboch mesiacov letných prázdnin budú dva piatkové dni venované starším deťom. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v rozprávkovej miestnosti.

Zuby, zúbky, zubiská

• 4.augusta o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Cez príbeh o Neposlušnom zúbku si s deťmi zopakujeme, ako sa treba starať o zúbky, aby nám čo najdlhšie vydržali zdravé a pekné. Deti zistia, že zuby nemá iba človek, ale môžu byť napríklad aj zo železa.

Elmer a dúha /David Mckee/

• 1. augusta o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Kto je Elmer a čo je to dúha? Prostredníctvom príbehu sa s deťmi porozprávame o tom, aké dôležité je podeliť sa, dozvedia sa, kto je to sebec a aj to, aké farby má dúha.

Ako prekonám svoj strach

• 14. augusta o 9:30 (od 8 rokov)
  • Každý z nás sa niečoho bojí, a to aj ten najväčší Nebojsa! To nie je žiadna hanba, strach má v živote svoje miesto, ale niekedy nás predsa len brzdí. Porozprávame sa o strachu a o tom, ako ho prekonať. Budeme mu čeliť formou pútavých príbehov.

Nenásytná húsenička

• 18.augusta o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Ako veľmi môže byť hladná maličká húsenička? Čo všetko musí zjesť, aby sa premenila zo škaredej húsenice na krásneho motýľa? Cez tento krátky príbeh si s deťmi zopakujeme aj počítanie, dni v týždni, farby, ba dokonca aj to, ktoré jedlo je zdravé a ktoré už nie.

Kreslení hrdinovia

• 21. augusta o 9:30 (od 10 rokov)
  • Najobľúbenejšie postavy moderných detských rozprávok, ich charakterové vlastnosti, ich najlepší priatelia. Pozrieme sa spoločne s deťmi na svet dnešných animovaných rozprávok a budeme hľadať odpovede na to, prečo máme našich kreslených hrdinov tak radi.

Ježko Jožko nechce jesť /Andrea Reitmeyerová/

• 25.augusta o 9:30 (od 4 do 7 rokov)
  • Prostredníctvom malého ježka Jožka sa deti dozvedia, či naozaj ježkovia jedia len jahody a jablká, lebo ten náš je veľmi prieberčivý a svojim rodičom robí veľké starosti. Zážitkové čítanie o živote ježkov a dôležitosti pestrej stravy.