Detské leto v knižnici 2021 I.

Ani tento rok sme nezabudli pripraviť detské leto v Krajskej knižnici v Žiline. Väčšina podujatí je pripravené pre deti od 5 rokov, nezabudli sme ani na tých najmenších, ale ani na mládež. Leto bude plné čítania i tvorivých podujatí. (Zmena programu vyhradená.)

Úvod do detského leta v knižnici

• 1.júla o 14:00
  • V krátkosti predstavíme pripravovaný program na celé letné prázdniny.

Kamarátstvo má veľa podôb

• 6.júla o 10:00 (od 5 rokov)
  • zážitkové čítanie
  • Čo všetko sa prihodí v živote jednej veveričky Veronky? A dokáže hrdina knihy Skutočný kamarát prekonať strach a urobiť niečo pre svojich kamarátov? Spolu budeme čítať o rôznych podobách kamarátstva.

Iní kamaráti

• 8.júla o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Ako si Kamienočka a Kamienočko, ktorí nie sú zo sveta ľudí našli kamaráta a prekonali rôzne ťažkosti. Kamaráta si spoločne aj vyrobíme.

Klub u Knihuľky

• 12.júla o 10:00 (od 1 roka)
  • rozvoj predčitateľskej gramotnosti
  • Príbeh o Marte a Jonatánovi rozpráva o tom, ako sa táto dvojica naučila žiť spolu, prispôsobiť sa svojmu blízkemu a zároveň deťom ukazuje, že deliť sa s ostatnými môže byť veľmi príjemné.

Tak toto ma už nebaví

• 13.júla o 10:00 (od 5 rokov)
  • zážitkové čítanie
  • Kniha o veľrybe Gréte od spisovateľky Andrei Gregušovej deťom vysvetlí čo znamenajú slová recyklovať, separovať a kompostovať. Ponorte sa s nami do oceánu vedomostí o ekológii!

Nevyhadzuj to staré linoleum

• 15.júla o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Už nemusíte vyhadzovať zvyšky linolea, ukážeme si, ako ich môžeme kreatívne využiť. Budeme na to potrebovať linoleum, rydlá do linolea, valček na farbu, tlačiarenskú farbu, výkresy, lis na lisovanie alebo BigShot. Nič z toho si však nemusíte nosiť.

„Milý denníček“

• 16.júla o 14:00 (od 10 rokov)
  • literárny piatok pre mládež
  • Príbehy písané denníkovou formou nemusia byť trápne, ba dokonca môžu byť vtipné, napínavé, dobrodružné a poučné. Pozrieme sa na niektoré príklady a skúsime aj niečo napísať.

Detské leto v knižnici 2021 je organizované v rámci projektu Sme rozmanití. Projekt Sme rozmanití, a predsa tak podobní je spolufinancovaný mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.