Detské leto v knižnici 2021 III.

Ani tento rok sme nezabudli pripraviť detské leto v Krajskej knižnici v Žiline. Väčšina podujatí je pripravené pre deti od 5 rokov, nezabudli sme ani na tých najmenších, ale ani na mládež. Leto bude plné čítania i tvorivých podujatí. (Zmena programu vyhradená.)

Klub u knihuľky

• 2.augusta o 10:00 (od 1 roka)
  • rozvoj predčitateľskej gramotnosti
  • Deti spoločne s dievčatkom Ella na gazdovstve spoznajú zvieratká, ktoré na ňom žijú. Zvieratká budeme hľadať na obrázkoch, hádať podľa zvukov, ktoré vydávajú. Najmenší si môžu poskladať drevené puzzle so zvieratkami a vyskúšať ďalšie aktivity, ktoré súvisia s knihou.

Aj princezná môže byť bojovník

• 3.augusta o 10:00 (od 5 rokov)
  • zážitkové čítanie
  • Kto by nechcel byť statočný, odvážny a smelý? Rytieri a princovia sa vydávajú na hrdinské výpravy a princezné a dvorné dámy len aby na zámku čakali, schovávali sa v komnate vysoko vo veži a triasli sa pred drakom. Tak to teda nie! My si ukážeme, že aj dievčatá môžu byť skvelými bojovníčkami. A chlapci, nebuďte smutní, ani na vás sme nezabudli, tiež si užijete zábavy i dobrodružstva do sýtosti.

Recyklačným tvorením si vyrobím…

• 5.augusta o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Odpadu okolo nás je veľa. Nie všetok však musí skončiť v zberných nádobách. Môžeme mu dať druhú šancu a vytvoriť si originálne hračky, šperky, alebo dekorácie do bytu. Táto tvorivá dielňa  je určená pre všetkých záujemcov, ktorí radi tvoria z netradičných materiálov. Deti, vezmite so sebou vašich rodičov alebo starých rodičov a nezabudnite pribaliť fantáziu.

Môj kamarát

• 9.augusta o 10:00 (od 5 rokov)
  • zážitkové čítanie
  • Náš psí knižný hrdina pochopil, že bez vlastného človeka je každý pes smutný a zbytočný. A tak si pre seba jedného vyhliadol. Nebol to dospelák, ale iba malý chlapec, ktorý bol vážny, chudý a pehavý. Práve toto sa psíkovi veľmi páčilo. Najzaujímavejšie je, že všetko sa vyvinie trochu inak, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Príďte k nám do knižnice na zážitkové čítanie a dozviete sa, ako ich príbeh pokračuje.

Náramky z korálikov a gombíkov

• 12.augusta o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Máte doma staré gombíky či sklenené alebo drevené koráliky? Ak áno, prineste ich so sebou. Niečo z nich určite vyrobíme. Môže to byť napríklad pekný náramok alebo prsteň. Že ste doma nič nenašli? Príďte medzi nás, radi sa podelíme. Tvorivá dielňa je určená pre všetkých: deti, mladých, ich rodičov, či starých rodičov.

Putovanie s Bilbom

• 13.augusta o 14:00 (od 10 rokov)
  • literárny piatok pre mládež
  • Spolu s hobbitom Bilbom, hlavným hrdinom slávnej Tolkienovej knihy, zažijeme neuveriteľné príhody. Nebudeme si len čítať, ale niektoré z dobrodružstiev si naozaj vyskúšame na vlastnej koži!! Čakajú nás hádanky, dobrý postreh, presná muška a jedna skvelá spoločenská hra na motívy knižky. Vidíme sa na stretnutí literárneho klubu.

Detské leto v knižnici 2021 je organizované v rámci projektu Sme rozmanití. Projekt Sme rozmanití, a predsa tak podobní je spolufinancovaný mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.