Detské leto v knižnici IV.

Ani tento rok sme nezabudli pripraviť detské leto v Krajskej knižnici v Žiline. Väčšina podujatí je pripravené pre deti od 5 rokov, nezabudli sme ani na tých najmenších, ale ani na mládež. Leto bude plné čítania i tvorivých podujatí. (Zmena programu vyhradená.)

Priatelia z kníh

• 17.augusta o 10:00 (od 5 rokov)
  • zážitkové čítanie
  • Pozriem sa do zrkadla a potom sa pozriem okolo seba. Nenájdem nikoho, kto je taký istý ako ja. Mám byť z toho smutný, alebo sa tešiť? Keď sa pozriem ešte raz, vidím, že predsa sa mi niekto podobá. Ako je to s postavami v knihách? Sme si podobní, alebo nie sme?

Ani ryba ani rak

• 19.augusta o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Ponorte sa do morskej hlbočiny a objavujte neznáme vodné tvory. Vaša fantázia nám pomôže vytvoriť tie najkrajšie z nich. Deti si môžu priniesť drobné koráliky, staré gombíky, prípadne flitre. Dielne sú určené pre všetky deti, ktoré radi tvoria, ale aj ich rodičov a starých rodičov.

Zo škrupinky

• 24.augusta o 10:00 (od 5 rokov)
  • Vieš si predstaviť, že okolo teba je iba tma tmúca? S takýmto problémom sa musí popasovať malé kuriatko Šesťo, ktorý sa narodil s chorými očami. Nepomôžu ani okuliare. Čo teraz s nevidiacim, ako mu pomôcť ? Aj takýto problém sa dá zvládnuť, keď rodina drží spolu.

Tvoriť sa dá zo všetkého

• 26.augusta o 14:00 (od 5 rokov)
  • tvorivé dielne
  • Na podkladový papier prekreslíme obrázok podľa predlohy, alebo vlastnej fantázie. Plochu polepíme kúskami farebného papiera a rozličných materiálov (ako sú napríklad šišky, konáriky a listy zo stromov ) a krásna mozaika je hotová. Materiál na tvorenie je zabezpečený.

Mladí detektívi

• 27.augusta o 14:00 (od 10 rokov)
  • literárny piatok pre mládež
  • Už ste niekedy narazili na poriadnu záhadu? Chceli ste byť detektívom? S deťmi si prečítame ukážky zo známych príbehov Troch pátračov, Slávnej päťky, Tigrieho tímu, Mirelky Pátračovej… a budeme na základe indícii hľadať poklad ukrytý v parku.

Posledný deň detského leta v knižnici

• 31.augusta o 14:00
  • Ukážeme vám, čo všetko sme spoločne spolu s vami počas leta vytvorili a privítame spolu nový školský rok. A možno sa spoločne aj niečo zahráme.

Detské leto v knižnici 2021 je organizované v rámci projektu Sme rozmanití. Projekt Sme rozmanití, a predsa tak podobní je spolufinancovaný mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.