Cestovanie o piatej

Len málokto tuší, koľko osád, obcí a miest na Slovensku je pomenovaných po známych aj menej známych osobnostiach našich dejín. Kam siaha história ich mien, kto a prečo ich tak pomenoval? Aké tajomstvá ukrýva Kukučínov, Jánošíkovo, Koceľovce, Svätoplukovo, Jesenské, Mojzesovo, Šrobárová a ďalšie? Vedeli ste, že sme mali v minulosti dve obce pomenované podľa  generála Štefánika? Ako dnes tieto miesta vyzerajú, čo skrývajú a ako ich vníma jeden cestovateľ, ktorý mal to šťastie, že ich navštívil? Rozprávanie obohatené o fotografie, cestovateľské zápisky, rozhovory, videá a jedinečné zaujímavosti, o ktorých sa nikde nedočítate. Zacestujte si s nami raz do mesiaca po jedinečných miestach, pretože v Paríži, Berlíne, Ríme už bol dnes kde kto. Ale čo tak skúsiť  Hodžovo, Kmeťovce, Mudroňovo, Bohúňovo a mnohé iné, aby sme spoločne poodhalili kúsok zabudnutej slovenskej histórie?

Na prvé potulky po Slovensku sa vydáte s knihovníkom Milošom už v stredu 29. septembra o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline

2 komentáre k “Cestovanie o piatej”

 1. Dobrý deň
  Včera som sa zúčastnila vašej prednášky Cestovanie o piatej. Chcem sa poďakovať, strávila som s vami príjemnú hodinku. Program bol premyslený.
  Cestovateľ čítal so svojho denníka veľmi zaujímavé a zároveň vtipné poznámky. Fotky boli inšpiratívne. Niektoré spomenuté miesta rada v budúcnosti navštívim.
  Hudobný sprievod bol osviežujúci. Veľmi sa mi páčila pieseň vlastnej tvorby.
  Ešte raz ďakujem, a ak budem môcť, prídem rada i nabudúce.
  S pozdravom Alena

  Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.