Je možné darovať knihy knižnici?

Takmer každý deň sa stretávame s touto otázkou, a preto prinášame na ňu aj odpoveď…

Mám doma množstvo kníh, môžem ich darovať knižnici?

Naša knižnica momentálne prijíma len knihy vydané po roku 2005, ktoré sú v dobrom stave. Staršie knihy neprijímame z dôvodu limitovaného skladového priestoru a množstva rovnakých titulov kníh, ktoré sa nachádzajú v našom knižnom fonde.

Radi však prijmeme akékoľvek knihy, ktoré sú späté s okresom Žilina a Bytča tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti, sú z oblasti krásnej alebo odbornej literatúry s akýmkoľvek rokom vydania.

Čo mám teda robiť s knihami, ktoré knižnica neprijíma?

Knihy môžete zaniesť do antikvariátov alebo do tzv. knihobúdok a dať im tak druhú šancu na život.

Knihobúdky v Žiline:

• 2 Knihobúdky v nemocnici (pred hlavnou budovou a pred úrazovkou/lôžková časť)
  • Knihobúdka na ul. A. Bernoláka (Bulvár)
  • Knihobúdka v Parku Ľ. Štúra
  • Knihobúdka v lesoparku
  • Knihobúdka pri Univerzitnej knižnici Žilinskej univerzity v Žiline
  • Knihobúdka na Vodnom diele Žilina
  • Knihobúdka v Sade na Studničkách
  • Knihobúdka na Námestí mladosti (Hájik)
  • Knihobúdka na sídlisku Vlčince (Dobšinského sad)
  • Knihobúdka na Závodskom námestí (Závodie)
  • Knihobúdka na Oravskej ulici (Bôrik)