Tvoríme vlastnú knihu XXIII. ročník

Krajská knižnica v Žiline, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje XXIII. ročník medzinárodnej slovensko-česko-poľskej súťaže TVORÍME VLASTNÚ KNIHU (národné kolo).

Organizátori súťaže:

Krajská knižnica v Žiline (Žilina, Slovenská republika), Městska knihovna vo Frýdku-Místku (Česká republika) a Ksiaznica Beskidzka v Bielsko-Bialej (Poľská republika). Organizátorom medzinárodného kola je Ksiaznica Beskidzka v Bielsko-Bialej.. Organizátorom slovenského kola súťaže je Krajská knižnica v Žiline.

Téma XXIII. ročníka je: O čom šumia stromy (ľubovoľný žáner).
Termín odovzdania prác je do 1.4.2022.

Formou je ilustrovaná kniha s maximálnym rozsahom od 10 do 30 strán. Ilustrácie by mali byť vlastnoručné, nakreslené ľubovoľnou technikou. Je povolený aj prepis textov a vytvorenie obrázkov prostredníctvom PC techniky, kliparty nie sú prípustné. Knihy viazané knihárom nebudú do súťaže zaradené. Spôsob väzby knihy je voliteľný.

Hodnotená bude:

• obsahová kvalita,
  • zhoda s tematickým zadaním,
  • originalita príbehu (plagiáty nebudú v súťaži akceptované),
  • estetika, výtvarné cítenie,
  • nápaditosť.

Súťaž:

1. kategória – deti do 12 rokov,
  2. kategória – deti a mládež od 13 do 16 rokov,
  3. kategória – deti a mládež špeciálnych ZŠ a zdravotne znevýhodnení do 20 rokov.

Do súťaže je možné sa zapojiť aj individuálne alebo maximálne v dvojčlenných autorských kolektívoch.

Organizácia súťaže:

Po prijatí propozícií propagujú knižnice, kultúrne strediská, školy a výchovné organizácie súťaž vo svojom okolí prostredníctvom obvyklých informačných nástrojov a propagovaním medzi deťmi.

Súťažné práce národného kola v Slovenskej republike je potrebné zaslať na adresu:
Krajská knižnica v Žiline
Ul. A. Bernoláka 47
011 15 Žilina
Na obálku text: TVORÍME VLASTNÚ KNIHU

Kontaktné osoby v SR (pre národné kolo)
Janka Zurovacová, tel.:041/7233090, mail: janinkaza@seznam.cz
Zuzana Mjartanová, tel.:041/7232745, mail: mjartanova@krajskakniznicazilina.sk

Konečný termín odoslania prác do národného kola v Slovenskej republike je 1.4.2021.
Termín a miesto konania vyhodnotenia národného kola bude spresnený (apríl/máj 2022).
Prihlášku na vyplnenie nájdete v propozíciách súťaže.

1 komentár k “Tvoríme vlastnú knihu XXIII. ročník”