Kniha Horného Považia 2021 – Hlasovanie spustené

O víťaznej knihe rozhodnete Vy prostredníctvom hlasovania. Hlasovanie prebieha od 1. marca do 8. apríla 2022.

Hlasovacie lístky budú uverejňované v regionálnom týždenníku MY Žilinské noviny, alebo si ich záujemcovia môžu vyzdvihnúť priamo v knižnici. Verejnosť môže hlasovať aj prostredníctvom on-line hlasovacieho lístka zverejneného na web stránke knižnice.

Online hlasovací lístok môžete vyplniť na tejto adrese: https://forms.gle/rBQwpmF75rNhujse6

Na jednom hlasovacom lístku môže hlasujúci udeliť jeden hlas knihe v 1. kategórii (beletria) a jeden hlas knihe v druhej kategórii (odborná literatúra).

Hlasujúci môže udeliť jednej knihe len jeden hlas. Počas trvania súťaže môže hlasujúci hlasovať len jedenkrát.

Platný je len originálny hlasovací lístok, ktorý bude k dispozícii v knižnici, prostredníctvom on-line hlasovacieho lístka na web stránke knižnice alebo uverejnený v týždenníku MY Žilinské noviny.

Hlasovací lístok je potrebné doručiť do knižnice osobne, poštou alebo prostredníctvom on-line hlasovacieho lístka.

Kniha, ktorá získa najviac čitateľských hlasov, získa ocenenie Kniha Horného Považia 2021.

Nominované knihy na titul Kniha Horného Považia 2021:

Beletria – nominácie:

• Eva Vlčková, Veronika Tandarová: Zažili sme ho. Spomienky na kňaza Stanislava Beláka
  • Anna Lara, Ľubomír Feldek: Hop alebo trop. Rozhovor s dramatikom
  • Peter Gärtner, Ďuro Balogh: Radostná správa. Komiksový príbeh legendárnej dvojice
  • Katarína Soyka: Mutácia z planéty Zem
  • Lucia Sasková: Obvinená
  • Peter Nagy: Peter Nagy pre deti
  • Igor Válek: Dobrodružstvá Červeného čipa alebo Kolotoč s Dobšinským
  • Vlado Javorský: Noah
  • Ondrej Sliacky: Najkrajšie slovenské povesti
  • Vlado Hujík: Život na zemi
  • Mária Prodajová, Katarína Kočutová: Detská biblia. Interaktívna hovoriaca knižka
  • Dana Durcová-Strečanská: Trblietanie v horskej tráve
  • Juraj Vojtáš: Darca života
  • Zuzana Balašovová Donátová: Vážne – nevážne. Strapaté verše a myšlienky
  • Martin Smatana: Rok dobrých správ
  • Peter Gärtner: Krpci z tretieho vchodu
  • Adriana Macháčová: Slepý dážď
  • kolektív autorov: Dohviezdny večer. Dvadsaťpäť príbehov o Vianociach
  • Anna Berthotyová, Zuzana Mrekajová: Advent: Krokmi k Ježišovi
  • Peter Frankl: Tikot židovských hodín alebo po holokauste k dnešku
  • Katarína Moláková, Katarína Kerekesová, Ivana Šebestová, Anna Vášová: Mimi a Líza. Záhrada
  • Ľubomír Feldek: Hra pre tvoje modré oči

Odborná literatúra – nominácie:

• Sabina Jankovičová, Linda Blahová, Pavla Lazárková Trizuljaková: Alexander Trizuljak 1945 – 1990
  • Daniela Čarná, Lucia Kotvanová: Čím chceš byť? Umelec? Detská tvorba umelcov
  • Lajo Kupkovič: Žilinčania (1321 – 2021): Žilina´s people (1321-2021)
  • Eva Bechná: Vianočná slávnosť. Scenáre pre detskú besiedku
  • Tomáš Galierik: Filmové miesta
  • Peter Štanský, Jozef Feiler, Marek Sobola: Parky a sady v Žiline
  • Miroslav Graclík: Hana Hegerová. Královna šansonu
  • Anton Špiesz: Remeslá, cechy a manufaktúry na Slovensku, 15.- 19. storočie
  • Daniel Husárik: Krupec
  • Zostavil Štefan Haviar: Národný kalendár 2022
  • Viera Poláková, Daniel Kollár: Hrady pre deti 2. diel
  • Ján Štofko, Štefan Svetko: Mojš Kronika 2021
  • Milan Mazúr, Jiří Pátek, Miroslava Putišová Sikorová, Alex Mlynárčik, Marián Pauer, Milan Matušinský, Ján Lenčo: Fotoarchív Jaroslava Horečného
  • Karol Herian: Výroba syrov. Príručka pre malovýrobcov a priateľov syrov
  • Klára Trháčová, Magdaléna Lacková a kolektív: Dlhé Pole. História a súčasnosť I., II.
  • Peter Cabadaj: Sedem divov TerchovejUniverzitná knižnica UNIZA – pozeráme na svet očami našich čitateľov
  • Anton Marec: Tatranské osady. Udalosti, stavby a postavy
  • Linda Makovická Osvaldová: Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci v záchranných službách

4 komentáre k “Kniha Horného Považia 2021 – Hlasovanie spustené”