Osobnosti Žiliny očami Stana Lajdu

Výstava portrétov osobností od akad. maliara Stanislava Lajdu pod názvom Osobnosti Žiliny očami Stana Lajdu bude sprístupnená v knižnici od 2. novembra do 31. decembra 2022.

Stano Lajda vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor reštaurovania.  Venuje sa štúdiu diela Leonarda da Vinciho a jeho Poslednej večeri. Od začiatku 90-tych rokov sa venuje ilustrovaniu prevažne detských kníh, do ktorých prostredníctvom svojich obrázkov vkladá osobitý humor a schopnosť vcítiť sa do sveta detí. Pôsobil ako pedagóg na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline. V roku 2020 získal Cenu Fra Angelica, ktoré udeľuje Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru popredným osobnostiam.