Slávnostné otvorenie obnoveného parku v Krajskej knižnici v Žiline

V stredu 16. novembra 2022 o 14:00 sa uskutoční slávnostné otvorenie zrevitalizovaného literárneho parku za budovou Krajskej knižnice v Žiline, inštitúcii v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, na obnovu ktorého prispela Nadácia Milana Dubca čiastkou 10 000 €.

V rámci obnovy boli v parku osadené segmentové lavičky, sólo lavičky a na terase letnej čitárne boli nainštalované relaxačné kreslá. Parková zeleň bola doplnená o nové stromy a kríky.

Čitatelia a návštevníci, ktorých ročne bránami knižnice prejde viac ako 200 000, môžu stráviť hodnotné chvíle a načerpať nové sily aj v príjemnom a inšpiratívnom prostredí Literárneho parku za budovou krajskej knižnice. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Mgr. Božena Sobolová