FLEX – štipendijný program pre stredoškolákov

V priestoroch Amerického centra Krajskej knižnice v Žiline uskutoční stretnutie o štipendijnom výmennom programe FLEX – Future Leaders Exchange. V utorok 19. septembra o 17:00 pozývame nielen stredoškolákov, ale aj ich učiteľov a rodičov do Krajskej knižnice v Žiline. Prihlásenie cez registračný formulár.

Stretnutie bude prebiehať s koordinátorkou programu pre Slovensko, Jankou Figurovou, absolventmi programu FLEX a samozrejme bude priestor pre Vaše otázky. FLEX je ročný štipendijný program pre stredoškolákov, ktorý im umožňuje študovať na americkej strednej škole a bývať v americkej hostiteľskej rodine po dobu jedného školského roka. Program je plne financovaný Ministerstvom zahraničných vecí Spojených štátov a jeho cieľom je zvýšiť vzájomné porozumenie medzi USA a Slovenskom. Program je vhodný pre prvákov a druhákov na strednej škole.