Osmijankova literárna záhrada

Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada je kreatívnou čitárňou, v ktorej návštevníci „sadia“ semienka svojho čitateľstva. Celá expozícia je prispôsobená veku dieťaťa.  Osmijanko z literárnej záhrady prichádza medzi deti priamo z rozprávok, aby im prostredníctvom výstavy ponúkol kopec zábavy a rozprávkových príbehov v rôznych formách.  Postava Osmijanka svojimi básničkami, hádankami, povesťami či bájkami inšpiruje k čítaniu a rozvíjaniu kreativity či chuti tvoriť. Prostredníctvom interaktívnych objektov, ktoré navrhla slovenská scénografka Naďa Salbotová, sa malí aj veľkí čitatelia hravým, zážitkovým spôsobom zoznamujú s jednotlivými literárnymi žánrami, knižnými dielami zo slovenských vydavateľstiev.

Výstavu poskytla nezisková organizácia Osmijanko. Krajská knižnica v Žiline ďakuje Bábkovému divadlu Žilina za prevoz výstavy.