Tvorenie pre kostymérňu: Šije ti?

Šije ti? Nie? Nevadí… So šijacím strojom sa môžeš stretnúť už čoskoro… V Krajskej knižnici v Žiline si od 1. marca budete môcť spolu s lektorkou vyskúšať prácu s automatickými šijacími strojmi. Naučíme sa ušiť základné časti odevov (sukňa, šaty, nohavice…) a takisto tieto odevy tvorivo dopĺňať. Stretnutia sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov a mladých od 12 rokov. Vyskúšame si prácu s rôznymi látkami, materiálmi či ozdobami a vytvoríme spolu základ požičovne kostýmov v našej knižnici. Nákup materiálov je podporený v rámci projektu The Europe Challenge 2024.

Prvé stretnutie bude v piatok 1. marca o 16:00 v Krajskej knižnici v Žiline, kde budeme šiť sukničky. Pridajte sa k nám. Do skorého šitia, kreatívci.  Počet miest je obmedzený, preto je potrebné sa na podujatie prihlásiť vopred: https://forms.gle/diXN9pdDjcDrooYu8