Čítajte s nami – čitateľská výzva

Čítajte s nami! (čitateľská výzva)

Máte aj vy občas pocit, že si potrebujete rozšíriť obzory, alebo zmeniť žáner, ktorý najčastejšie čítate? Tento knihomoľský „problém“ sa vyskytuje aj u nás knihovníkov. Preto sme si tento rok povedali, že vystúpime zo svojej komfortnej zóny a dáme si čitateľskú výzvu roka. Pripojte sa k nám – každý mesiac predstavíme jednu tému spolu s výberom konkrétnych kníh. Témy mesiaca budeme odhaľovať postupne.

Ako sa zapojiť?

  • Každý mesiac si vyberte jednu z kníh na novú tému a prečítajte ju.
  • Podeľte sa s nami Vaše o dojmy a predovšetkým fotografie kníh, ktoré ste si vybrali, môžete pridať aj tipy na ďalšie témy, či knihy. Všetko s nami zdieľajte na našich sociálnych sieťach (Facebook a Instagram) s použitím označení: #citajteSnami #kniznicaZilina #citamsKKZA
  • Dáme Vám možnosť použiť počas roka jedného žolíka (môžete tak preskočiť jednu tému, ktorá Vám naozaj nebude vyhovovať, ale skúste sa predsa prekonať).

Motivácia?

Možno natrafíte na zaujímavé knihy, po ktorých by ste inak vôbec nesiahli. A čo viac, ak s nami budete aktívne zdieľaťVaše dojmy, nápady a predovšetkým fotografie, ako čítate knihy z nášho výberu môžete na konci roka získať prekvapenie.

Všetci tí, ktorí poctivo prečítajú aspoň jednu knihu zo všetkých 12 tém a budú zdieľať s nami fotografie, budú na konci roka zaradení do žrebovania o vecnú cenu.

Téma mesiaca január: Predsavzatie verzus lenivosť

Situácia vo svete, a teda hlavne u nás na Slovensku, nás prinútila „improvizovať“ hneď prvý mesiac našej novej výzvy. Pointou výzvy je požičať si knihu na vybranú tému z knižnice. A keďže teraz to v podstate takmer nie je možné vymysleli sme inú možnosť. Siahnite po nejakej knihe, ktorú máte doma.

Január je mesiac predsavzatí, ale aj lenivosti, či? Mnoho ľudí si na začiatku roka dáva predsavzatia, tak čo keby ste siahli po knihe, ktorá Vám doma leží na poličke už naozaj dlhý čas a Vy nie a nie sa do nej pustiť. Teraz prišla tá správna chvíľa, vyberte ju z kúta knižnice a pusťte sa do čítania. Ak však nepatríte medzi ľudí, ktorí si dávajú predsavzatia, alebo jednoducho momentálne trošku nestíhate, siahnite po knihe z kategórie lenivosť. Ako to myslíme? Jednoducho si vyberte knihu, ktorá patrí medzi tie najtenšie u Vás doma, aby ste sa „nakopli“ do čítania hneď na začiatku roka.

1 komentár k “Čítajte s nami – čitateľská výzva”

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.