9. pamätný výstup na Veľký Rozsutec

Žilinský samosprávny kraj, Krajská knižnica v Žiline, ktorá pôsobí v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, Obec Terchová, Horská záchranná služba Malá Fatra, Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj, Klub slovenských turistov Žilina a Ksiaznica Beskidzka Vás srdečne pozývajú  na 9. pamätný výstup na Veľký Rozsutec, ktorý sa uskutoční 25. septembra 2021 na počesť  sv. Jána Pavla II., jednej z najznámejších osobností našich novodobých dejín.

Odchod špeciálnym autobusom o 6:45 z autobusovej stanice sa ruší. Záujemci sa môžu do Terchovej prepraviť individuálne. Odporúčaný spoj SAD Žilina – Terchová o 6:15. Stretnutie účastníkov o 7:30 na Sv. omši v kostole Sv. Cyrila a Metoda v Terchovej, resp. o 8:15. v Štefanovej. Návrat zo Štefanovej do Žiliny individuálne. Odporúčaný spoj SAD:  Terchová-Štefanová-Žilina o 16:51.

Organizátori sa ospravedlňujú za zmenu v programe.

O 7:30 sa v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej bude konať sv. omša po ktorej sa účastníci autobusom presunú do Štefanovej odkiaľ spoločne vystúpia  do sedla Medziholie a potom po červenej značke na vrchol Veľkého Rozsutca. Na poludnie by sa účastníci mali stretnúť na vrchole Rozsutca, kde sa nachádza aj pamätná tabuľa venovaná sv. Jánovi Pavlovi II., ktorá tu bola osadená počas  prvého pamätného výstupu v roku 2013.

V prípade  nepriaznivého počasia sa uskutoční sv. omša a náhradný turistických program v bezpečných častiach Malej Fatry. Ste srdečne vítaní.

Mgr. Božena Sobolová,metodička

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.