Aktuálne si môžete objednať knihy vopred

Na základe aktuálnych opatrení pristúpila knižnica k zmene spôsobu výpožičiek dokumentov. Knihy je potrebné si vopred objednať a po potvrdení objednávky si ich môžete prísť vyzdvihnúť do knižnice. Služba vyzdvihnutia objednaných dokumentov je realizovaná v protokole OTP. (Pod “OTP” sa podľa Covid Automatu v4 myslia výlučne len osoby, ktoré sú plne očkované, testované (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín), alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní.)

Aj v sobotou 27. novembra si môžete prísť pre vopred objednané knihy v čase od 9:00 do 13:00.

Tvorba upomienok je dočasne pozastavená. Knihy môžete vrátiť prostredníctvom Biblioboxu

Výdaj vopred objednaných kníh

Od 25.11.2021 môžete v knižnici len vyzdvihnúť svoje vopred objednané knihy. Po knihy sa môžete zastaviť počas bežných otváracích hodín Krajskej knižnice v Žiline.

Podmienky využitia služby:

  • objednanie kníh vopred prostredníctvom online katalógu Carmen cez službu odloženie dokumentu,
  • vo výnimočných prípadoch objednanie kníh telefonicky: 041/723 30 90 alebo 041/764 56 22, alebo mailom:
  • knižnica vydá dokumenty až po zaslaní potvrdenia mailom čitateľovi o ich pripravení na vyzdvihnutie a pripravené knihy budú pre vás v knižnici odložené len do 3 pracovných dní, pokiaľ bude knižnica aj naďalej otvorená na ich výdaj.
  • objednávky sú aktuálne bezplatné (rezervácie ostávajú spoplatnené 0,50€/ks).

Výdajné miesto bude od 25.11.2021 vo vstupe do budovy, vstup bude umožnený vždy len 1 osobe pri dodržiavaní určených hygienických pravidiel – rúško, dezinfekcia rúk, bez príznakov infekčného ochorenia.

Rešerše a medziknižničná výpožičná služba

Prostredníctvom mailu kniznica@krajskakniznicazilina.sk môžete požiadať o vypracovanie rešerše alebo o výpožičku dokumentu medziknižničnej výpožičnej služby. Všetky služby sú realizované až po dohode s knihovníkom a úhrade ceny za službu podľa aktuálneho cenníka.

Výpožička e-kníh

Naďalej môžete využiť výpožičku e-kníh – cez online katalóg knižnice si môžete stiahnuť e-knihy z portálu Palmknihy. Prosíme čitateľov, aby si overili technické možnosti využívania tejto služby ešte pred stiahnutím knihy do svojho zariadenia (typ odporúčaných čítačiek).

Registrácia

V prípade záujmu o naše služby online formou Vás môžeme registrovať aj na základe platby za registráciu (v sume stanovenej aktuálnym cenníkom) zaslanej na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379

Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…).

Registráciu, resp. inú požadovanú službu začneme realizovať potom, ako platba príde na účet knižnice. Pokiaľ by ste potrebovali urýchlenie požadovanej služby, môžete nám zaslať potvrdenie o realizácii platby z internetbankingu vopred.

Požičané knihy z centrálnej knižnice môžete vrátiť cez bibliobox.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.