Zima s knihou (detská čitateľská výzva)

Pestrofarebnú jeseň vystriedala biela, ale častokrát i sychravá pani zima. Dni a noci sú chladné, mrazivé, večery dlhé a tmavé. Takéto dni sú ako stvorené na čítanie v pohodlí a teple domova. A preto si Krajská knižnica v Žiline pre vás pripravila čitateľskú výzvu. Aká je vaša úloha? Začítať sa do napínavých, dobrodružných, romantických, fantazijných či rozprávkových príbehov. Alebo si môžete prečítať náučné knihy a dozviete sa viac, napríklad o vesmíre, zvieratách, prírode, histórii… Výber kníh nechávame na vás. Prečítané knihy si budete zapisovať do čitateľských zápisníkov, ktoré sú rozdelené do dvoch vekových kategórií: od 6 – 9 rokov a od 10 – 15 rokov.

Čitateľský zápisník nájdete na našom detskom oddelení alebo si ho môžete stiahnuť:

Čitateľský zápisník pre deti od 6 do 9 rokov

Čitateľský zápisník pre deti od 6 do 9 rokov

Čitateľský zápisník pre deti od 10 do 15 rokov

Čitateľský zápisník pre deti od 10 do 15 rokov

Vo vekovej kategórii od 6 – 9 rokov je potrebné knihu ohodnotiť, napísať s kým ste si knihu čítali (do čítania môžete zapojiť celú rodinu) a nakresliť aspoň jeden obrázok k tomu, čo vás zaujalo. Obrázky si nezabudnite označiť svojím menom.

Vo vekovej kategórii od 10 – 15 rokov nám napíšete váš názor – prečo sa vám kniha páčila/nepáčila.

Čitateľská výzva prebieha od 1. 12. 2021 do 25. 02. 2022. Po tomto dátume čitateľský zápisník a nakreslené obrázky donesiete do knižnice najneskôr do 4. 3. 2022, alebo nám ich pošlete e-mailomdeti@krajskakniznicazilina.sk. Z každej vekovej kategórie vyžrebujeme jedného šťastlivca, ktorý získa pekné vecné ceny. Žrebovanie výhercov sa uskutoční počas Týždňa slovenských knižníc,  ktorý sa bude konať od 7. 3. 2022 – 11. 3. 2022.

Cieľom aktivity je podporiť čítanie a čitateľskú gramotnosť detí a tínedžerov.

Tešíme sa na vaše prečítané knihy, hodnotenia, názory a namaľované obrázky.

1 komentár k “Zima s knihou (detská čitateľská výzva)”

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.