Nesúď knihu podľa obalu

Patríte medzi tých, ktorý si vyberá knihu podľa obalu? Alebo si o nej prečítate zaujímavú recenziu, či vám ju poradí niekto z okolia? Aby niektorí nesúdili knihy len podľa obálok, tak sme pripravili výber kníh, ktorým sme zakryli jej hlavný názov. Vďaka tomu možno natrafíte na knihu, po ktorej by ste inak v živote nesiahli a jej obsah vás môže veľmi milo prekvapiť.

Vybrané knihy sme  zodpovedne vyberali niekoľko dní. Potom sme ich obalili, aby sme skryli hlavný názov knihy. Na jej obal sme nalepili štítky s hlavnou myšlienkou alebo citátom priamo z textu, ktorý vyberali naši knihovníci. Takže nech sa páči, milí naši čitatelia, už len prísť do knižnice a požičať si, čo by podľa vás mohlo vašich blízkych, ale aj vás potešiť z našich skrytých kníh. A nemusíte sa obávať, sú to rôzne tituly kníh, nielen z beletrie pre dospelých a mládež, ale aj z populárno-náučnej literatúry.

Výber zabalených kníh bude umiestnený na prízemí Krajskej knižnice v Žiline od 14. do 18. februára 2022 (prípadne do vypožičania všetkých pripravených kníh).

Budeme čakať aj na vaše reakcie, či ste si dobre vybrali, možno aj niekoho blízkeho milo potešili, alebo aj  nemilo prekvapili.

O vaše dojmy po výbere kníh a ich prečítaní sa môžete s nami podeliť na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde môžete označiť našu knižnicu. Tešíme sa na vaše reakcie a zážitky z čítania.

Mgr. Jana Neslušanová, koordinátorka  kultúrno-výchovnej činnosti

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.