Čítajme si 2022

V pondelok 20. júna od 9:00 Vás pozývame na podujatie Čítajme si 2022 do Literárneho parku za Krajskou knižnicou v Žiline. Aj trinásty ročník celoslovenského maratónu v čítaní detí organizuje Linka detskej istoty. Cieľom projektu je pritiahnuť viac detí k čítaniu a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Deti sa zapoja do tohto projektu prečítaním úryvku z knihy a spoločne sa pokúsime prekonať posledný rekord v počte čítajúcich detí z roku 2019 (celoslovenský rekord bol 32 425 čítajúcich detí) .

Čítajúce deti prídu podporiť herci z Mestského divadla v Žiline, pán riaditeľ Michal Vidan, Natália Fašánková, Tajna Peršić a Michal Koleják.

V prípade Vášho záujmu nás prosím kontaktujte mailom: neslusanova@krajskakniznicazilina.sk, kvôli naplánovaniu časového harmonogramu.

NAD PODUJATÍM PREVZALA ZÁŠTITU PREZIDENTKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY PANI ZUZANA ČAPUTOVÁ.