Obnova prízemného podlažia krajskej knižnice (IV: etapa)

Projekt obnovy prízemného podlažia Krajskej knižnice v Žiline z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (hlavný partner) a Žilinský samosprávny kraj.

Projekt bol finálnou (IV.) etapou estetizácie prízemia knižnice, v rámci ktorej došlo k kompletnému nahradeniu amortizovaných knižničných regálov a k dobudovaniu komunitných priestorov vo foyer knižnice.

Cieľom projektu bolo skvalitniť služby knižnice a priniesť čitateľom komfort knižnice 21. storočia –  ponúknuť nový priestor tak, aby priniesol kvalitnejšie služby a združoval v sebe rôzne formy využitia priestoru.

Autor interiérovej štúdie: PS: arch s.r.o., Žilina.

Otvorenie novo dobudovaných priestorov pre verejnosť sa bude konať 22.6.2022.