Zo Zeme (opäť) na mesiac – päťdesiat rokov

Hvězdárna Valašské Meziříčí v spolupráci s Krajskou hvezdárňou v Žiline Vás pozývajú na prednášku, ktorá sa uskutoční 14. decembra 2022 o 17:00 v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline. Prednáša Tomáš Přibyl, Technické múzeum Brno, vstup voľný.

Premiérovým štartom obrej rakety SLS začne tento rok v novembri návrat človeka na Mesiac. Ing. Tomáš Přibyl bude prednášať o kozmickom programe Artemis, v rámci ktorého NASA sľubuje návrat človeka na Mesiac. Aký je „letový poriadok“ programu Artemis, aká technika sa v rámci neho pripravuje, kto sa na ňom podieľa, kedy sa dočkáme ďalšieho „malého kroku pre človeka“? Tisíce otázok, tisíce odpovedí.

Prednáša Ing. Tomáš Přibyl – Publicista v oblasti kozmonautiky a autor mnohých kníh literatúry faktu (Smrť mala meno Challenger, Deň, kedy sa nevrátila Columbia, Poklady kozmonautiky, Dobytie Mesiaca ai). Osobne navštívil všetky kozmické strediská NASA, stretol viac ako 260 kozmonautov, videl štartovať všetky americké raketoplány. Pôsobí ako kurátor letectva a kozmonautiky Technického múzea v Brne.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.