AMFO 2023

Krajské kultúrne stredisko v Žiline vás pozýva do súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2023
Vyhlasovateľ: Národné osvetové centrum (NOC) Bratislava
Organizátor:  Krajské kultúrne stredisko (KrKS) v Žilinev zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja
Uzávierka prihlášok: 18. január 2023

Dátum konania vernisáže: 2. február 2023 o 16:30
Trvanie výstavy: 3. – 28. február 2023
Miesto konania: Krajská knižnica v Žiline, Antona Bernoláka č. 47, 010 01 Žilina

Celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby AMFO je najstaršou a najprestížnejšou súťažou a zároveň je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Súťaž sa koná každý rok a je určená deťom, mládeži a dospelým.

Základné hodnoty súťaže sú: rôznorodosť, ľudskosť, autentickosť a nadšenie pre fotografiu.

V tomto roku prešli súťažné kategórie úpravou. Čiernobiele a farebné fotografie budú v AMFO odteraz prítomné s väčšou mierou slobody – bez ohraničenia kategóriami. Na základe tejto zmeny sa prirodzene vytvoril priestor na dvojice fotografií či diptychy, ktoré sú už dlho súčasťou AMFO, no doposiaľ sa im nedostalo ich zaslúženej pozornosti. Aktualizáciou kategórií sa vyzdvihnú samostatné fotografie – kategória A, diptych – kategória B, ktorý bude pre mnohých prípravou a medzikrokom k lepšiemu uchopeniu kategórie C – cykly a seriály. Kategória experiment ostáva nezmenená a ponúka priestor na odvážne vykročenia a rozsiahlejšie fotoprojekty.

Súťažné kategórie
I. veková skupina: autori do 15 rokov

A. kategória: samostatné fotografie
B. kategória: diptych

II. veková skupina: autori od 15 do 25 rokov

A. kategória: samostatné fotografie
B. kategória: diptych

III. veková skupina: autori nad 25 rokov

A. kategória: samostatné fotografie
B. kategória: diptych
Bez rozlíšenia veku:
C. kategória: cykly a seriály
D. kategória: experiment

Do súťaže je možné zaslať len diela, ktoré vznikli v rokoch 2019 – 2023 a zároveň sa nezúčastnili na žiadnom inom ročníku súťaže AMFO. Pre tlač fotografií je povinný formát 30 x 40 cm (aj 30 x 45 cm), 40 x 30 a štvorcový formát 30 x 30 cm. Každý autor je povinný označiť svoje súťažné fotografie na rube identifikačným štítkom – textom, ktorý je súčasťou prihlášky (štítky si vygenerujete v systéme po vyplnení prihlášky).

V kategórii samostatné fotografie je limit pre jednotlivé fotografické diela maximálne 4 fotografie. Limit pre kategóriu diptych sú maximálne dve dvojice fotografií, teda maximálne 4 fotografie. V kategórii cykly a seriály je možné prihlásiť len jeden súbor, ktorého obsahom sú minimálne 3 a maximálne 5 fotografií obsahovo i formálne jednotných. V kategórii experiment je možné prihlásiť len jeden súbor, ktorý môže obsahovať maximálne 10 fotografií.

Bližšie informácie nájdete na webe Krajského kultúrneho strediska v Žiline: https://krkszilina.sk/2022/12/16/pozvanka-do-sutaze-amfo-2023/ a v propozíciách súťaže.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.