Best of Fest Anča 2023 v KKZA

Best of Fest Anča 2023 pre deti: Najlepšie krátke animované filmy pre deti / 51 minút, bez dialógov, od 5 rokov
Animované filmy pre deti budeme premietať od 10. júla do 31. augusta  každý pondelok od 10:30 do 12:00.
Fest Anča vo výbere najlepších krátkych animovaných filmov pre deti za rok 2023 prináša až osem originálnych titulov z celého sveta, ktoré ich tvorcovia vytvorili v priebehu posledných dvoch rokov. Jedným z filmov, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať, je vtipný príbeh T-Rex nemeckej režisérky Julie Ocker o dinosaurovi, ktorý nevie hrať basketbal. Švajčiarky krátky film Jazierko zas predstaví nepoznaný svet obyvateľov jedného (ne)obyčajného rybníka. Nenechajte si ujsť ani výnimočný estónsky film Repka, ktorý prerozpráva známu slovanskú rozprávku o ťahaní repky, tentoraz však z opačnej perspektívy.

(Zmena: počas leta nebudeme premietať Najlepšie filmy pre dospelých z roku 2023, avšak naďalej si môžete pozrieť Naj filmy z roku 2022 pre dospelých.)

Best of Fest Anča 2022: Najlepšie krátke animované filmy pre dospelých / bez dialógov, slovenské titulky, od 15 rokov
Animované filmy pre dospelých budeme premietať od 12. júla – 31. augusta každú stredu od 16:00 do 18:00.
Best of Fest Anča 2023 je kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča. Na festival bolo tento rok prihlásených takmer 1400 filmov zo 73 krajín sveta. Porota zložená z medzinárodných hostí vybrala tento rok to najlepšie a najoriginálnejšie zo súčasnej domácej i svetovej animovanej tvorby. Uvidíte to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti.


Kino Fest Anča: Najlepšie krátke animované filmy pre deti 2023 (cca 50 minút, bez dialógov)

Názov filmu: Repka ; Originálny názov: The Turnip ; Stará slovanská rozprávka tentoraz z pohľadu repky.

Názov filmu: T-Rex ; Originálny názov: T-Rex ; Pravda je, že T-Rexovi sa v basketbale veľmi nedarí.

Názov filmu: Byť sestrami ; Originálny názov: To Be Sisters ; Byť sestrami je príbeh o jedinečnom pute medzi dvoma hrdinkami.

Názov filmu: Kvitnúci lenivci ; Originálny názov: Lazy Bloom ; V malom mierumilovnom svete si nažívajú leniví blobíci. Jedného dňa ich pokoj naruší hyperaktívny Zip, ktorý sa len snaží zapadnúť.

Názov filmu: Jazierko ; Originálny názov: Pond ; Malý sleď sa oddelí od skupiny a uviazne v jazierku. S pomocou jeho obyvateľov sa postaví hladnej čajke.

Názov filmu: Príliv a odliv ; Originálny názov: Marea ; Rodinka mesačných strážcov žije na malinkom ostrove. Ako si poradia s prílivom a odlivom?

Názov filmu: Jules a Juliette ; Originálny názov: Jules & Juliette ; Jules a Juliette si na pláži užívajú krásny letný deň.

Názov filmu: Vyšupnúť sa na Mesiac ; Originálny názov: Swing to the Moon ; Lesná pavúčica Temi sníva o tom, že sa dostane na Mesiac

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.