Zanikajúca krása slovenských domov vo Vojvodine

Ondrej Miháľ sa narodil v slovensko-srbskej dedine Silbaš vo Vojvodine a do Kanady emigroval keď mal jedenásť rokov. Napísal viacero dvojjazyčných kníh o živote Slovákov v Kanade, o ich zvykoch, či náboženskom živote. Kniha Zanikajúca krása slovenských domov vo Vojvodine je prvou časťou plánovanej dvojdielnej publikácie venovanej krásnej klasickej architektúre slovenských domov v tejto oblasti, ktorá sa postupne vytráca. Kniha “Zanikajúca krása slovenských domov vo Vojvodine II” je druhou časťou plánovanej dvojdielnej publikácie venovanej krásam klasickej architektúry slovenských domov vojvodinskej oblasti, ktorá sa postupne vytráca. Prezentované budú dva zväzky jednej myšlienky – teda dve knihy. Prvá bola publikovaná v roku 2008 a druhá v roku 2021. Príďte stretnúť autora knihy v stredu 12. júla o 17:00 do Krajskej knižnice Žilina. Tešíme sa.