Tvoríme vlastnú knihu 2019/2020

Krajská knižnica v Žiline, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje XXI. ročník medzinárodnej slovensko-česko-poľskej súťaže TVORÍME VLASTNÚ KNIHU (národné kolo).

Organizátori súťaže:

Krajská knižnica v Žiline (Žilina, Slovenská republika), Městska knihovna vo Frýdku-Místku (Česká republika) a Ksiaznica Beskidzka v Bielsko-Bialej (Poľská republika). Organizátorom medzinárodného kola je Městska knihovna vo Frýdku-Místku. Organizátorom slovenského kola súťaže je Krajská knižnica v Žiline.

Témou ročníka 2019/2020 budú:  STRAŠIDLÁ (ľubovoľný žáner)

Forma:

Formou je ilustrovaná kniha s maximálnym rozsahom od 10 do 30 strán. Ilustrácie by mali byť vlastnoručné, nakreslené ľubovoľnou technikou. Je povolený aj prepis textov a vytvorenie obrázkov prostredníctvom PC techniky. Knihy viazané knihárom nebudú do súťaže zaradené.

Hodnotená bude:

  • obsahová kvalita,
  • zhoda s tematickým zadaním,
  • originalita príbehu /plagiáty nebudú v súťaži akceptované/,
  • estetika, výtvarné cítenie,
  • nápaditosť.

Súťaž:

 1. kategória – deti do 12 rokov,
 2. kategória – deti a mládež od 13 do 16 rokov,
 3. kategória – deti a mládež špeciálnych ZŠ a zdravotne znevýhodnení do 20 rokov.

Súťaž je určená žiakov základných a stredných škôl príslušnej vekovej kategórie, pre verejné knižnice, kultúrne strediská, špeciálne školy a výchovné strediská. Do súťaže je možné sa zapojiť aj individuálne alebo maximálne v dvojčlenných autorských kolektívoch.

Organizácia súťaže:

Po prijatí propozícií propagujú knižnice, kultúrne strediská, školy a výchovné organizácie súťaž vo svojom okolí prostredníctvom obvyklých informačných nástrojov a propagovaním medzi deťmi.

Súťažné práce národného kola v Slovenskej republike je potrebné zaslať na adresu:

Krajská knižnica v Žiline

Ul. A. Bernoláka 47

011 15 Žilina

TVORÍME VLASTNÚ KNIHU (text na obálke)

Kontaktné v SR (pre národné kolo)

Janka Zurovacová, tel.:041/7233090, mail: janinkaza@seznam.cz

Zuzana Mjartanová, tel.:041/7232745, mail: mjartanova@krajskakniznicazilina.sk

Konečný termín odoslania prác do národného kola v Slovenskej republike je 30.6.2020. Termín a miesto konania vyhodnotenia národného kola bude spresnený (jeseň 2020).

Prihlášku na vyplnenie nájdete v propozíciách súťaže.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.